Slovenský pohár pre Prešov, rozhodol druhý polčas

n 3.2.2016 16:12 - Hlohovec

Víťazom Slovenského pohára sa stali hráči Tatrana Prešov. Zlomovým momentom odvetného zápasu bol úvod druhého polčasu, keď sa Sporta nedokázala presadiť jedenásť minút a Prešov tento úsek vyhral 7:0. Dosiahnutý náskok si obhajca trofeje už postrážil až do konca stretnutia.

Prvé dva pokusy Guzyho skončili na brvne a na žrdi prešovskej brány a z brejku otvoril skóre L. Urban – 1:0. Druhý gól, opäť po brejku pridal Furlan a tretí gól domácich Rábek.

Prvý gól až v desiatej minúte

Sporta sa dočkala prvého gólu až v 10. minúte, keď korigoval na 4:1 Hrňák. V 12. minúte dostali hostia možnosť presilovky 6 na 4 a Laho zo sedmičky a Zaťko z krídla znížili na 4:3. Možnosť presilovky dostal aj Tatran a utiekol na 7:5.

V 19. minúte si zobral tréner Lipták oddychový čas a po ňom znížil na 7:6 zo sedmičky Zaťko. Po 20. minúte podržal domácich trikrát Chuprina a Prešovčania utiekli na 11:7. Následne vychytal za stavu 11:8 v nájazde aj Briatku a na opačnej strane si vypýtal faul aj vylúčenie Siváka Krok.

Počas neho však vychytal Žernovič na pivote Pekára, na sedmičke Hrstku a v nájazde aj Kroka, a tak Sporta neinkasovala. V závere prvého dejstva už pracovali nervy a viac sa vylučovalo, ako hralo. Do šatní sa išlo za stavu 12:9.

Úvod druhého polčasu sa im nevydaril

Ani úvod druhého dejstva Sporte nevyšiel, a tu sa stretnutie zlomilo. Po góle Kroka a technickej chybe hostí, dával z trháku Antl na 14:9. Následne Chuprina vychytal na sedmičke Zaťka a Furlan zmazal šesťgólové manko z prvého zápasu – 15:9.

Nepomohli ani dva oddychové časy

Nepomohol ani oddychový čas trénera Liptáka a postupne Tatran utiekol až na 18:9. V 43. minúte dal Tribus už na 19:9 a tréner Lipták si zobral ďalší oddychový čas. Až jedenásť minút trvalo Sporte, kým sa dočkala gólu v druhom polčase, postaral sa oň Ďuriš – 19:10.

V ďalšom priebehu sa Hlohovčania sériou troch gólov priblížili na 21:14, Tatran však po technických chybách okamžite odpovedal – 23:14. Sporta sa snažila znížiť, no proti bol Chuprina, ktorý si poradil aj s pokusmi Vaňka, Laha, či Zaťka. Záver si už Tatran postrážil a obhájil triumf v Slovenskom pohári.

(jv), sporta.sk

Tatran Prešov – Sporta Hlohovec 29:18 (12:9)

Sporta: Žernovič, Kašťák, Konečný – Guzy 3, Pánis, Hriňák 1, Laho 4/2, Holdoš 1, Sivák, Ďuriš 3, Briatka, Janíček, Vaňko, Zaťko 6/3, Majbík. Tréner M. Lipták.

Najviac gólov Prešova: Krok 8, Číp 5. Pred 1200 divákmi rozhodovali Mandák a Rudinský. Vylúčení: 7 - 6, pok. hody: 2/1 – 7/5.