Cenné víťazstvo na rozlúčku

n 10.2.2016 16:37 - Spišská Nová Ves

Záverečné kolo základnej časti prinieslo prekvapujúcu výhru Spišiakov nad vedúcim Bardejovom 4:2 vďaka trom gólom v záverečnej tretine. Bardejovčania však i tak vyhrali dlhodobú časť druhej najvyššej súťaže.

Štyri kompletné pätorky hostí z Bardejova proti domácim neúplným trom pätorkám nastúpili na záverečný zápas I. hokejovej ligy. Aj keď akýkoľvek výsledok zápasu nemenil nič na postavení družstiev, hral sa svižný hokej s množstvom dobrých príležitostí na oboch stranách.

Vartovník sa z trestného strieľania nemýlil

Značne decimované družstvo domácich dokázalo vzdorovať hosťom z Bardejova, ba dokonca miestami mali menšiu hernú prevahu, ktorú dokázali aj zužitkovať už v 4. min, keď v úniku bol faulovaný Vartovník, ktorý z nariadeného trestného strieľania otvoril skóre zápasu.

Druhú tretinu začali lepšie hostia a v 23. min. Fajčák vyrovnal. Hostia prebrali iniciatívu a domáci museli tuho bojovať o každučký centimeter ľadu. Už to vyzeralo, že tretina skončí v rovnovážnom stave, no Ščurko z nenápadnej akcie strhol vedenie na stranu hostí.

V závere zápas otočili

Domáci zmobilizovali posledné zvyšky síl a vyplatilo sa. V 48. min. Krempaský šikovne tečoval strelu Hrubého - 2:2. V 56. min. využili domáci presilovku a otočili skóre vo svoj prospech, keď ukážkovú rozohrávku zakončil bombou Hrubý.

Hostia v 58. min. odvolali brankára, no hru bez brankára nevyužili, naopak Giľák cez celé klzisko strelil 4. gól domácich, keď predtým trafili domáci konštrukciu prázdnej bránky. Domáci sa tak rozlúčili s tohtoročnou sezónou víťazstvom, v ktorej skrytou túžbou bolo zahrať si play off o postup do najvyššej súťaže.

Nepodarilo sa, no napriek tomu môžu byť domáci spokojní, pretože prekonali prvotné klubové problémy a môžu sa pripraviť do budúcej sezóny s čistým svedomím za dobre vykonanú prácu. V hre zostávajú juniori, ktorí budú bojovať o primát v extralige juniorov a je potešujúce, že aj dorastenci si zachovajú účasť v najvyššej súťaži pre budúci ročník. Natíska sa však otázka, je dobré, že 7. februára sa končí hokej pre dospelých?