Šosták myslí na postup do nadstavby

n 22.2.2016 16:10 - Bardejov

Ladislav Šosták prišiel do Bardejova na jeseň minulého roku. S futbalom začínal v rodnom Kechneci. Ako dorastenec prestúpil do MFK Košice.

Prvú dorastenckú ligu tam hrával až do U19.  „Po skončení dorasteneckej kategórie v Košiciach už o mňa nebol záujem, a tak som išiel hrať štvrtú ligu do Vyšného Opátskeho. Celkom sa mi tam darilo. Odohral som tam štyri pekné sezóny,“ povedal Ladislav Šosták.

Tréner Partizána Bardejov Jozef Kukulský videl Šostáka na treťoligovom zápase v Bardejovskej Novej Vsi. Výkon vysokého stopéra ho zaujal a tak mu ponúkol miesto vo svojom mužstve.  „Neváhal som a okamžite som povedal, že áno.“

Dal sa dokopy

Aj keď v Bardejova to vyzeralo sľubne a prepracoval sa do základnej zostavy, hral len v štyroch zápasoch. Potom prišli zdravotné problémy. „Dal som sa dokopy až pred začiatkom zimnej prípravy.  Snažím sa teraz dohnať zameškané.“

Jeho ciele pred začiatkom odvetnej časti súťažného ročníka sú totožné s cieľmi  klubu i spoluhráčov. „Samozrejme prvá šestka je pre nás prvoradým cieľom. Chceme postúpiť do nadstavby.  V podstate potrebujeme vyhrať dva zápasy. Čakajú nás ešte štyri a bude to veľmi  ťažké, ale dúfam, že sa nám to podarí.“

Tak ako v iných kluboch, aj v Partizáne Bardejov dochádza počas zimnej prestávky k obmene kádra.

Do Popradu odišli Kica a Gruca

Z Bardejova do Popradu odišli obranca Slávomír Kica a stredopoliar Szymon Gruca. Francúz Luic Gagnon sa po skúške v prvoligovom DAC Dunajská Streda do Partizána vrátil. Srbský legionár Marko Milunovič pokúšal šťastie v Malajzii, ale aj on je už naspäť v Bardejove.

Na skúške sa objavil defenzívny záložník Branislav Poremba. Hrával v Prešove a Košiciach v mládežníckych kategóriách, za dospelých druhú ligu v Rimavskej Sobote. Rovnako na skúške je francúzky ofenzívny stredopoliar Anrele Makele. Do mužstva sa po niekoľkých rokoch vrátil krajný obranca, odchovanec bardejovského futbalu Miroslav Hanuščák.  Po dlhodobom zranení sa do prípravy zaradili Michal Sipľak, Marek Staško a Ladislav Šosták. Sipľak a Staško sú obrancovia, Staško útočník.

Čaká na dohodu

Ľubomír Ivanko Macej je v Bardejove už druhýkrát. Prvýkrát to bolo v sezóne 2012/13. Pre zranenie toho však veľa nenahral a po skončení hosťovania sa vrátil do materského Tatrana Prešov. V Prešove pobudol dve sezóny a jeho kroky opäť zamierili do Partizána.

„Využil som ponuku na pôsobenie v Bardejove. V súčasnosti mi hosťovanie skončilo a čakám na dohodu klubov. Rád by som v Bardejove zostal. Som tu spokojný. Kolektív sa omladil a v kabíne je pohoda. Na jar nás čakajú ešte tvrdé boje o postup. Verím však, že do prvej šestky sa dostaneme.“

Šikovný stredopoliar s ofenzívnymi chúťkami si našiel pevné miesto v základnej zostave trénera Kukulského a v Bardejove by ho radi videli aj v jarnej časti prebiehajúceho súťažného ročníka. Okrem profesionálneho futbalu Ľubomír Ivanko Macej myslí aj na budúcnosť. Ukončil štúdium manažmentu na Prešovskej univerzite a má bakalársky titul. V súčasnosti pokračuje v inžinierskom štúdiu na  Technickej univerzite v Košiciach.

(jv), futbalvsfz.sk