Pre hokejistov sa sezóna skončila vo štvrťfinále

n 24.2.2016 14:41 - Topoľčany

Hokejisti HC Topoľčany ukončili svoje účinkovanie vo vyraďovacej fáze druhej najvyššej slovenskej súťaže hneď v prvom kole. Vo štvrťfinále play-off narazili na favorizovaný tím HC 46 Bemaco Prešov, s ktorým prehrali v sérii 1:3 na zápasy.

Bardejov – Topoľčany 8:0

Od začiatku potvrdzoval víťaz základnej časti úlohu favorita. V priebehu prvých dvoch minút vyhrával už 2:0 po góloch Fajčáka a Solomonchaka. Bardejov stále tlačil, no zakončiť sa mu nepodarilo. Jedna šanca sa naskytla, no gól nebol uznaný, keďže sa hralo so zdvihnutou hokejkou. Do druhej tretiny nastupovali domáci v psychickej pohode. Následne to potvrdili peknou akciou zakončenou gólom z hokejky Ihnaťa. Diváci nečakali dlho a ďalší gól pridal Linet. Tento gól vyhnal z brány brankára hostí a do hry sa dostal jeho náhradník. No ten si neudržal dlho čisté konto, prekonal ho Linet. Po stálom tlaku Bardejov znovu skóroval po zakončení Fajčáka. Znovu sa naskytla Bardejovu príležitosť zvýšiť náskok, no gól nebol uznaný pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Pár sekúnd po začatí tretej tretiny pridal siedmy gól Baláž. Bardejov svoju hernú prevahu potvrdil aj v oslabení po strele Baláža. Ďalej sa stav už nemenil, stretnutie sa skončilo 8:0.

Bardejov – Topoľčany 5:4 pp

Druhý zápas prvého kola play-off bol už od začiatku iný ako ten prvý. Od úvodu zápasu nemal nikto prevahu. V čase 1:12 bol vylúčený domáci hráč, čo hostia patrične využili a dostali sa do vedenia 0:1. Od tohto okamihu domáci si vytvorili niekoľko šancí, no brankár hostí všetky vychytal. Hostia na začiatku šiestej minúty zvýšili svoj náskok po strele Bystričana. Po vylúčení domáceho hráča prekvapivo skóroval Paleček a poslal Topoľčany do vedenia 0:3, čo prinútilo brankára domácich k výmene. Do brány Bardejova nastúpil Škorvánek. Do druhej tretiny nastúpil Bardejov pod tlakom priebežného stavu. No hneď v úvodných sekundách divákov potešil gólom Ščurko. Domáci dostali šancu presilovky 5:3, ale nevyužili ju. O niečo neskôr sa domácim podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu. Do tretej tretiny vstúpili lepšie domáci, keď po 19-tich sekundách strelil gól Baláž a vyrovnal stav stretnutia na 3:3 a začínalo sa odznova. Bardejov poskytol súperovi hru presilovky 3:5, čo aj využili a dostali sa do vedenia. O chvíľu neskôr Bardejov vyrovnal po góle Mikolášeka. V riadnom hracom čase sme nespoznali víťaza, pokračovalo sa v 10-minútovom predĺžení. Už v úvode predĺženia bol vylúčený hráč hostí. Domáci sa po buly dokázali udržať v pásme a Ščurko nekompromisnou strelou z prvej určil víťaza druhého zápasu série.

Topoľčany – Bardejov 5:3

Hokejisti Topoľčian nezložili zbrane v treťom zápase štvrťfinále play-off 1. ligy a po výhre 5:3 si vynútili štvrtý zápas. Tretie stretnutie play-off začalo tlakom hostí, ale prvý gól dali domáci. V čase 04:47 otvoril skóre domáci hráč Kluka a domáci sa dostali do vedenia. Od tohto okamžiku si domáci vypracovávali jednu šancu za druhou, ale brankár hostí ich likvidoval. Domácim sa podarilo dať druhý gól až v čase 12:10 Bosákom - 2:0. Po tomto góle si hostia vzali oddychový čas a do brány nastúpil Škorvánek. O dve minutý neskoršie domáci využili presilovú hru, zvyšovali na 3:0 gólom Káčera. Do druhej tretiny nastúpili domáci pod tlakom Bardejova. Domácim hráčom sa podarilo zvýšiť stav stretnutia, keď založili útok od vlastnej brány a dali 4. gól Záborským. Hostia zatlačili domácich do obrannej tretiny, ale skórovať sa im nedarilo, a čo prešlo likvidoval brankár domácich Halo. Domáci mali vylúčených troch hráčov v druhej tretine a hostia 5-tich hráčov. Hosťom sa podarilo skórovať, keď využili prvú presilovku na strelenie prvého gólu v čase 38:38 Kalináčom. Hostia vystupňovali svoj tlak, ale gól sa im podarilo dať až v čase 39:00, keď znovu skóroval Kalináč. Na začiatku tretej tretiny sa podarilo znovu skórovať domácim v 44:48, gól dal Paleček na 5:2. Hostia odpovedali gólom v 47:34 Vaškom na 5:3.

Topoľčany – Bardejov 1:3

Vo štvrtom stretnutí play-off bol priebeh iný ako včera, domácim chýbalo oproti včerajšku 5 hráčov. Úvod stretnutia sa niesol v nápore Bardejova a v čase 05:42 prvý gól hostí tak ako včera dal Kalinač. Druhý gól padol až v druhej tretine v čase 24:48 - po zlej rozohrávke domácich hostia zachytil puk Fajčák a prekonal domáceho brankára - 0:2. V tretej tretine padli dva góly - v 45:01 domáci Bosák dal prvý gól domácich, hostia na tento gól odpovedali v 48:34 gólom Solomonchakom - 1:3. Hoci domáci mali vylúčených 4 hráčov a hostia 5 hráčov, ani jedno družstvo nevyužilo presilovku na strelenie gólu.

(pb), SZLH

Sumáre zápasov štvrťfinále play-off I. ligy:
HC 46 Bemaco Bardejov - HC Topoľčany 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
Góly: 2. a 34. Fajčák, 28. a 31. Linet, 41. a 54. M. Baláž, 3. Solomončak, 23. Ihnaťo, 698 divákov

HC 46 Bemaco Bardejov - HC Topoľčany 5:4 po predĺžení (0:3, 2:0, 2:1 - 1:0)