Futbalistov FK Pohronie otestovali aj účastníci najvyššej súťaže

n 2.2.2016 14:21 - Žiar nad Hronom

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa odohrali počas druhého kalendárneho mesiaca sériu ďalších zápasov v rámci zimnej prípravy. Kvality zverencov trénera Štefana Zaťka otestovali aj účastníci Fortuna ligy – Spartak Trnava a ŽP Šport Podbrezová.

Trnava – FK Pohronie 4:0

Na umelej tráve v Seredi odohrali Pohrončania proti kompletnej zostave Spartaka zápas, za ktorý sa nemusia hanbiť. Po celý prvý polčas držal zverencov trénera Zaťka nad vodou výborný Holec. V 7. minúte vychytal Tambeho a vzápätí hlavičku Depetrisa. Potom dvakrát strieľal Frimmel. V 12. minúte dorazil strelu domácich Depetris, ale Holec ju vyrazil. V 21. minúte vyzvŕtal dvoch hráčov Garaj, ktorý nahral Širáňovi, no tomu strelu Spartakovci zblokovali. Do prestávky podržal hostí tromi zákrokmi Holec, ktorý výborne zakročil proti Mikovičovi a Depetrisovi. Do druhého polčasu hostia prestriedali a už sa ukázala kvalita. V úvode druhého polčase si Cleber narazil s Depetrisom a pohodlne načal skóre - 1:0. V 52. minúte vypálil z diaľky Halilovič a prudká strela skončila pri žrdi - 2:0. Tento stav držali hostia až do 81. minúty, keď na prekvapenie zapískal rozhodca jedenástku a Depetris zvýšil na 3:0. Potom na prudký center Frimmela nedočiahol Blahút. O chvíľu pekne vypálil Frimmel. V 87. minúte prešiel popri Prikrylovi Cleber a jeho center na trikrát dorazil Jež – 4:0.Pre Pohrončanov bol zápas dobrou školou. Pre chorobu hosťom chýbali Poliaček, Paraj, Leško, Hudák a Bališ.

FK Pohronie - Zvolen 1:0

Pohrončania odohrali piaty prípravný zápas proti susedom z východnej skupiny Doxxbet ligy. S tromi dorastencami v základe odohrali zápas, ktorý splnil svoj prípravný charakter, pretože súper bol bojovný. V 17. minúte centroval Hudák a Frimmel dal nad brvno. V 25. minúte podnikli rýchlu akciu hostia a Fuják dal tesne nad. Do polčasu sa nič vážne neudialo, hráči sa poctivo vracali do obrany a nedovolili žiadne prečíslenie. V 50. minúte pekne našiel na päťke Frimmel Páleníka, no ten dal do brankára Jenča. V 78. minúte po rohu posunul hlavou loptu Sojka a Bališ volejom prestrelil. V 80. minúte na dvakrát strieľal Frimmel. Peknú akciu predviedli domáci o šesť minút neskôr, keď Pelegríni prihral Parajovi, ten dal do behu Frimmelovi a jeho center trafil hlavou k žrdi Bališ - 1:0.

FK Pohronie – FC Baník HN 1:1

Dobrý súper z čela tretej ligy Západ preveril Pohrončanov dokonale a nakoniec boli radi, že aspoň remizovali. V 20. minúte Páleník pekne uvoľnil Garaja, no ten sám pred Lackom pálil nad. O päť minút sa opäť na brankára Baníkov rútil Garaj, ale gól nepadol ani potom. V 28. minúte v strede obrany pekne vystrelil Matuškovič a Holec nemal šancu - 0:1 V druhom polčase Pohrončania hostí tlačili, ale bez myšlienky. Hostia dvakrát zahodili v čistých šanciach, za čo v závere pykali. V 80. minúte išiel sám na brankára Bališ, no vystrelil len do neho a z ďalšieho centra dal Páleník hlavou do žrde. V hektickom závere na trikrát dorazil loptu do siete Hudák a zápas skončil nerozhodne 1:1. „Dnes sme sa prezentovali upracovaným spôsobom hry. Boli sme málo agresívni a mali sme slabý prechod dopredu. Chceli sme dostať súpera pod tlak, čo sa nepodarilo a vôbec sme kvalitou neprispeli k dobrému výkonu mužstva. Máme na čom pracovať,“ povedal po zápase tréner Zaťko.

ŽP Šport Podbrezová - FK Pohronie 3:2

V 9. minúte prenikol stredom pola Djordevič, ale dal si napokon dlhú loptu. O dve minúty neskôr Frimmel vysunul Garaja, ktorý z hranice šestnástky prestrelil Kuciaka - 0:1. V 20. minúte si spracoval loptu na prsia Kochan a ponad Holeca vyrovnal - 1:1. Takmer vzápätí sa zrodila najkrajšia akcia zápasu, keď Pelegrini vysunul Frimmela a jeho center trafil z voleja krásne Garaj - 1:2. V 38. minúte prenikol z ľavej strany Djordevič a Sabler z otočky rozvlnil sieť - 2:2. V závere polčasu vytiahol zákrok proti Kochanovi Holec. V druhom polčase hneď prvá strela skončila za chrbtom Packa, keď Rendla vystrelil a Sekereš tečoval loptu do opačného rohu brány. V 80. minúte hlavička Noska išla tesne vedľa. V závere vyrazil gólman Pohronia strelu Vajdu na roh, a tak skóre 3:2 už zostalo nezmenené.