Basketbalisti Svitu potrápili Prievidzu

n 20.2.2016 13:53 - Poprad

Boj o prvé miesto po základnej časti Eurovia slovenskej basketbalovej ligy mužov 2015/2016 sa skončil jedno kolo pred jej koncom. Sobotňajšie víťazstvo BC Prievidza v 35. kole vo Svite 80:68 v kombinácii s domácou prehrou Interu Bratislava s Levicami 78:87 znamená istotu prvenstva pre „baníkov“.

Úvod patril Svitu

Zápas vo Svite otvoril a prvých šesť bodov domáceho družstva si postupne pripisoval Slobodan Božovič. Svit agresívne bránil, rovnako ako súper, napriek tomu sa mu celú prvú štvrtinu darilo držať vo vedení a vyhrať ju o šesť bodov. Druhú štvrtinu zahájil úspešnou trojkou Stamenkovič.

V trinástej minúte po vzájomnom faule nášho aj súperovho hráča si emócie neustrážil Körner, za čo si vyslúžil technickú chybu a hneď s druhou ho nasledoval tréner hostí Čurovič. Prvýkrát v zápase dostal hostí do vedenia v pätnástej minúte Rostampour, keď zvyšoval na 21:22. Dve minúty pred koncom polčasu na 27:26 otočil Boris Belavý, ktorý mimochodom posledné zápasy ukazuje stúpajúcu formu a 15 minút na ihrisku si svojou hrou určite obhájil.

Tretia štvrtina sa takmer celá niesla vo vzájomnom doťahovaní sa o bod pred súperom, pričom výraznejší, 6 bodový rozdiel, prišiel až v posledných dvoch minútach, no nakoniec Pipíška znižoval trojkou v poslednej sekunde štvrtiny na 48:49.

Hostia rozhodli v závere

Na začiatku poslednej časti hry prišla séria rýchlych šiestich bodov súpera, po ktorej si domáci tréner vyžiadal oddychový čas. Následne po bolestivom faule na Božoviča znižoval Belavý na 56:57. Od tohto momentu začal súper zvyšovať svoj náskok a 90 sekúnd pred koncom za stavu 66:76 bolo prakticky rozhodnuté.

Svit napriek prehre predviedol veľmi dobrý výkon a družstvu aktuálne z prvého miesta tabuľky bol rovnocenným súperom. Basketbalové divadlo sledovala vypredaná Iskra Aréna za silnej podpory domáceho aj hosťujúceho fanklubu. Posledný zápas základnej časti SBL pred play-off odohrá Svit sobotu 27. 2. v Leviciach.

„Pripravili sme sa veľmi zodpovedne, chceli sme vyhrať. Viac ako tri štvrtiny sme držali so súperom krok. Žiaľ, potom sme v priebehu jednej minúty prišli o dvoch zranených hráčov Younga a Božoviča. Od tohto momentu mala Prievidza hru pod kontrolou. Odohrali sme celkom dobrý zápas, hoci tam bolo stále veľa celkom zbytočných stratených lôpt. Teraz sa už musíme skoncentrovať a pripraviť na posledný zápas základnej časti v Leviciach,“ povedal tréner Svitu Rudolf Jugo.

(jv), iskrasvit.sk