Final Four Slovenského pohára si zahrá aj Svidník

n 21.2.2016 13:44 - Svidník

Volejbalisti VK Slávia Svidník doplnili kvarteto účastníkov Final Four Slovenského pohára, keď v odvete štvrťfinále vyradili obhajcu trofeje z minulého roka Spartak UJS VKP Komárno. Svidník síce v odvete na juhu Slovenska prehral 2:3, ale keďže doma vyhral 3:1, dva sety mu na postup stačili. Na Final Four SP sa Svidník predstaví po dvoch rokoch. Záverečný turnaj Final Four mužov a žien sa uskutoční 5. a 6. marca v Nitre (v hale na Klokočine).

Už isté miesto na vyvrcholení súťaže mali prvé dva tímy po základnej časti extraligy mužov VK Bystrina SPU Nitra, VK MIRAD PU Prešov a VK KDS Šport Košice. Na Final Four SP sa prebojovali aj štyri najlepšie tímy zo základnej časti extraligy žien VK Slávia EU Bratislava, Volley project UKF Nitra, KV MŠK Oktan Kežmarok a 1. Bratislavský volejbalový klub. Všetky zápasy z turnaja odvysiela naživo Huste.tv.

Vydarený úvod

Mladý hosťujúci tím začal v Komárne odhodlane. Už v prvom sete sa dostal do vedenia 10:7, no a keď hostia viedli už 17:10, rozbehnutí Svidníčania nemali problém dotiahnuť set do víťazného konca, aj keď využili až svoj piaty setbal.

Od druhého setu to bolo opäť „staré známe“ Komárno, ktoré si vzorovo vytvorilo náskok 5:0 a neskôr aj 12:3 a už bolo jasné, že pomer setov sa vyrovná. Komárno pokračovalo v dobrej hre aj v treťom sete, aj keď súper vzdoroval.

Zo stavu 10:7 vyrovnal na 10:10 a bolo aj 16:16, kedy sa však podaril zverencom Daniela Oravca kľúčový únik na 19:16, čo stačilo na zisk setu, keď v jeho závere sa domáci blysli niekoľkými efektnými blokmi.

Štvrtý set rozhodol

Štvrtý set sa zdal byť taktiež záležitosťou Komárna, veď viedlo 12:6, no prišli veľké chvíle mladíkov zo Svidníka. Stav upravili na 12:10, no domáci ešte stihli odskočiť na 16:13. Svidník však obrovskou bojovnosťou otočil na 19:18 a na svete bola dráma.

Svidník sa však dostal do vedenia 23:21 a krôčik k postupu využili hostia pri svojej druhej setbalovej príležitosti. Piaty set bol už len labuťou piesňou pre Komárno, ktoré síce vyhralo tajbrejk 15:9, aj keď v jeho polovici bolo ešte 8:8, nič to nemení na skutočnosti, že obhajca pohárového prvenstva bude na tohtoročnom Final Four chýbať.

Povedali tréneri

Daniel Oravec (tréner  Spartak UJS VKP Komárno): „Po pokazenom prvom sete, kedy som od druhého setu vymenil troch hráčov, sme začali hrať volejbal a prakticky sme ho hrali do polovice štvrtého setu. Rozdielový hráč bol nahrávač Soták, ktorý keď prišiel na ihrisko, ukľudnil a spresnil hru, čo nám chýbalo. Od polovice štvrtého setu sme sa jednoducho zasekli a potom to už nešlo.“

Peter Tholt (tréner VK Slávia Svidník): „V prvom rade gratulujem chalanom, pretože po dvoch rokoch budeme hrať opäť Final Four. Znova sme ukázali tím, v ktorom jeden druhého vie potiahnuť a nahradiť. V prvom sete sme jasne dominovali, potom sme sa trápili a vo štvrtom sme prehrávali už o šesť bodov. Dobre sme to však ukončili, hoci sme útočne hrali horšie, ale Lamanec nás znovu ťahal a záver štvrtého setu zobral zodpovednosť na vlastné plecia a tým sme aj vyhrali. Boli sme kompaktnejší, chceli sme, a chalanom môžem iba pogratulovať k postupu.“