Viac foto v galérii

Detva hostila kvalitný turnaj

n 1.2.2016 12:00 - Detva

Víkend 23. až 24. januára 2016 sa niesol v znamení halového futbalového turnaja v Detve v kategórii U11 (2005 a ml.) a v kategórii U12 (2004 a ml.). Turnaje boli rozložené do dvoch dní a diváci tak mali možnosť vidieť množstvo zápasov najlepších mužstiev z Banskobystrického kraja.

Ako domácemu tímu sa Mestskému futbalovému klubu mesta Detva (MFK Detva) podarilo zorganizovať kvalitný turnaj za pomoci sponzorov či podpory mesta Detva. V sobotu si v kategórii U11 víťazstvo odnieslo mužstvo Futbalovej akadémie Mareka Hamšíka z Banskej Bystrice. Domáce družstvo MFK Detva obsadilo 6. miesto. Najlepším brankárom turnaja sa stal domáci brankár Tomáš Chabada a najužitočnejším hráčom MFK Detva sa stal kapitán Alan Melich.

Prvenstvo pre Rimavskú Sobotu

V nedeľu sa v kategórii U12 darilo chlapcom Detvanom trošku viac, nakoľko obsadili 5. miesto, príkladne bojovali a reprezentovali seba, svoje mesto a klub MFK Detva dobrými výkonmi. Najlepším brankárom turnaja sa stal opäť Tomáš Chabada. Najužitočnejším hráčom z tímu sa stal Dominik Sabo. Celkové prvenstvo patrilo chlapcom z Rimavskej Soboty.

Spokojnosť s napredovaním

Po turnajoch možno vyjadriť spokojnosť s organizáciou, hladkým priebehom a početnou diváckou návštevou. Turnaje sledovalo na tribúnach okolo 300 divákov počas víkendu. Poznatkom je, že práca trénerov prípraviek resp. mladších žiakov Jakuba Odzgana, Patrika Baláža a Zdenka Kamasa začína prinášať svoje ovocie a MFK Detva začína byť pomaly konkurencieschopný ďalším mládežníckym futbalovým baštám z regiónu ako sú Banská Bystrica, Zvolen, Lučenec, Prievidza, Žiar nad Hronom, Lučenec či Rimavská Sobota (účastníci týchto turnajov.).

Nesmú však prestať pokračovať v nastúpenom trende, pokračovať v začatej práci a ešte viac prilákať sponzorov či žiadať o ešte väčšiu podporu mesta, ktorú si právom tento šport s tradíciou zaslúži. Vrátiť futbal v Detve tam, kde v minulosti patril, aby na vyrastajúcu generáciu mladých chlapcov mohli byť v budúcnosti hrdí. Dať im väčšiu šancu napredovať a robiť šport, ktorý deti z Detvy a blízkeho okolia tak teší.

Zostava MFK Detva U11 (sobota): Tomáš Chabada, Alan Melich, Tomáš Fukas, Marek Fašanga, Matúš Chamula, Samuel Maté, Timotej Ďurkovic, Adam Strapko, Melánia Melichová, Matúš Záslav, Kamil Kalamár, Matej Petrinec, Alex Šuľan

Zostava MFK Detva U12 (nedeľa): Tomáš Chabada, Dominik Sabo, Kevin Gergel, Samuel Chabada, Adam Chabada, Peter Jarábek, Dominik Murín, Tomáš Ostrihoň, Andrej Trnavský, Alan Melich, Tomáš Fukas, Marek Fašanga, Matúš Chamula Projekt bol spolufinancovaný z rozpočtu mesta Detva.

Text a foto: Zdenko Kamas