Dukla Senica bojuje v play-off

n 17.2.2016 13:29 - Senica

Play-off prvej hokejovej ligy je v plnom prúde. Seničania odohrali veľmi vyrovnané zápasy s Novými Zámkami. Po dvoch zápasoch u súpera bol stav nerozhodný 1:1. Potom Seničania doma prehrali po samostatných nájazdoch 2:3.

Druhé stretnutie na ľade Nových Zámkov kopírovalo priebeh z predchádzajúceho duelu. Prvé korenie hokeja prinieslo až v čase 30:54 trestné strieľanie Novozámčana Adama Havlíka, ktorý dokázal prekabátiť hosťujúceho strážcu svätyne Patrika Romančíka. Odpoveď nenechala na seba dlho čakať. Prítomných divákov rozosmutnil extraligou ostrieľaný Garip Saliji v polovici 34. minúty vyrovnaním skóre na 1:1 a začínalo sa prakticky odznova.

Brankár Romančík bol oporou

Rozlúštenie tajničky o víťazovi duelu mohla tak priniesť až tretia tretina. V 49. minúte zohrieval ľavicu hanby za sekanie Seničan Ľuboš Dobrý a Nové Zámky tak dostali šancu priblížiť sa vedúcim gólom k vytúženému cieľu − viesť po dvoch zápasoch 2:0.

Táto výhoda zostala nevyužitá a hokejový triler mohol pokračovať. Tam kde zlyhala obrana zaúradoval vždy pripravený brankár Senice Patrik Romančík, ktorý tak držal vlajku svojich veľmi vysoko. Z jeho bravúrnych zákrokov napokon ťažil v 56. minúte útočník Dávid Schmidt, ktorý po predchádzajúcom faule na svoju osobu dokázal brilantne premeniť trestné strieľanie na vedúci zásah 2:1.

Loď smerujúcu do vôd predĺženia napokon potopila nedisciplinovanosť Novozámčanov Martina Chovana, respektíve Jaroslava Svobodu, a tak si hostia dokázali uhájiť svoju pozíciu, dokráčali k víťazstvu i vyrovnaniu stavu série na 1:1.

V Nových Zámkoch vyhrali jeden zápas

„Samozrejme, že sme o veľkej sile Nových Zámkov vedeli. Tím, ktorý do poslednej chvíle ešte zbrojil káder tak do obrany i útoku bol favoritom číslo 1. Dobré je, že sme u nich hrali posledný zápas základnej časti a overili si ten fakt, že aj v oklieštenej zostave vieme obstáť. Napriek prehre 2:5 sme si ich trošku preštudovali. Prvý zápas play-off ukázal, že sa dá hrať s týmto favoritom vyrovnaná partia, keď hráči dodržia stanovenú taktiku. V oboch dueloch nás podržal brankár Romančík z extraligovej Skalice, ktorý vychytal veľa nebezpečných šancí súpera. V prvom zápase sme sa ujali vedenia a potom malou chybičkou nepokryli voľného hráča Nových Zámkov Podstavka, ktorý vyrovnával na 1:1,“ povedal tréner Senice Svatopluk Kosík.

Chyba rozhodcov

Tento výsledok platil až do 58. minúty, keď Senica dala gól, ktorý najskôr hlavný rozhodca uznal a následne, po porade s čiarovými rozhodcami, odvolal. Dôvod bola posunutá bránka. Urobil to brankár domácich a mal dostať 2 minúty, ale nestalo sa tak. Potom Novák rozhodol o výhre domácich.

„Do nasledujúceho zápasu sme išli s tým, že sme chceli odčiniť krivdu, ktorá sa nám stala. Chceli sme urobiť všetko pre to, aby sme si to víťazstvo zo Zámkov odviezli. Podarilo sa nám to aj keď sme prehrávali 0:1. Garip Saliji vyrovnal na 1:1. Prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej časti nás rozhádzali vylúčenia. Tam naše päťky neboli kompaktné, ale výborný Romančík nás zasa podržal. V tretej tretine náš súper trochu tlačil, ale dostali sme sa aj tak do dobrých šancí, ktoré nepremenili. Prišlo, ale pekné uvoľnenie útočníka Dávida Schmidta, ktorý sa sám rútil na domáceho brankára a obranca nemal inú možnosť len ho faulovať. Bolo nariadené trestné strieľanie, ktoré tento hráč perfektne premenil. Dobrým výkonom v obrane sme to ustáli a dokráčali tak k víťazstvu,“ dodal Svatopluk Kosík.

Doma to bola dráma

Tretie stretnutie bolo dramatické. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V predĺžení mali herne navrch hostia, ktorí si aj zahrali presilovku, ale gól nedali. Mali k dispozícii aj trestné strieľanie, ktoré realizoval Hudec. No hviezdou tohto nájazdu bol Romančík, ktorý ho fantasticky vychytal. Počas desiatich minút sme gól nevideli a tak nasledovali samostatné nájazdy. V tých padol jediný gól, ktorý vsietil Lukáš Novák. Po troch zápasoch bol tak stav 2:1 pre Nové Zámky.