Kalabiška prestúpil do Mladej Boleslavi

n 16.2.2016 11:44 - Senica

Po necelých piatich rokoch sa so Senicou lúči jedna z jej športových ikon. Jan Kalabiška podpísal prestupový kontrakt s tímom najvyššej českej súťaže Mladou Boleslavou.

Jan Kalabiška (29) dostal ponuku od aktuálne tretieho tímu najvyššej českej ligy FK Mladá Boleslav a prijal ju. Jarnú sezónu už odohrá v modro-bielom drese českého klubu. „Jan Kalabiška najskôr s tímom trénoval a potom sa jeho prestup dotiahol do konca.

Veľmi mu ďakujeme za to, čo pre Senicu ako futbalista spravil. Za tých päť rokov sa stal jednou z tvárí tohto klubu. V ďalšej kariére mu želáme veľa šťastia a úspechov,“ povedal športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Na Senicu nezabudne

„Na novú výzvu sa teším. Mladá Boleslav je jeden z top českých klubov, ktorý má pohárové ambície. Som vďačný za šancu, ktorú som dostal. Na Senicu nikdy nezabudnem. Je to pre mňa srdcová záležitosť, veď som v nej strávil takmer päť rokov, našiel som si tam frajerku, s ktorou mám synčeka Dominika. Určite sa teda v Senici budem objavovať častejšie,“ dodal 29-ročný už bývalý krídelník FK Senica Jan Kalabiška. 

Ďakujeme, Kali. Ďakujeme za 19 vsietených gólov v predchádzajúcom ročníku Fortuna ligy. Ďakujeme za 159 súťažných a 134 ligových zápasov odohratých v červeno-modrom drese FK Senica. Ďakujeme za 39 súťažných gólov dosiahnutých v drese FK Senica. Ďakujeme za 12 543 minút strávených na ihrisku v súťažných stretnutiach, v ktorých si mal na sebe dres s logom FK Senica.

Jan Kalabiška je aktuálne najlepším strelcom FK Senica v najvyššej slovenskej futbalovej lige. V sezóne 2014/2015 vsietil 19 gólov, keď o jeden gól prekonal doterajšieho držiteľa tohto ocenenia Ondřeja Smetanu. V uplynulom ročníku si dokonca prevzal ocenenie najlepší kanonier Fortuna ligy, keď rovnaký počet gólov ako on nasúkal aj Matej Jelič z MŠK Žilina.

(jv), fksenica.eu