V Banskej Štiavnici majú v pláne rekonštrukcie materských škôl

n 18.2.2016 7:20 - Banská Štiavnica

Banskoštiavnická samospráva plánuje zrekonštruovať dve materské školy (MŠ). Na ich obnovu chce získať prostriedky z eurofondov.

Podanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na tieto projekty z Operačného programu Kvalita životného prostredia dnes odsúhlasili banskoštiavnickí mestskí poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva.
 

POZRITE SI AJ:  VIDEO: Mladá cestná pirátka! Pozrite si ako si to "mastila" takmer dvestovkou

Projekty sa týkajú Materskej školy na Ulici bratská a Materská škola na Štefultove. Obnova objektov bude zameraná na rekonštrukciu vnútorných priestorov a zateplenie objektov.

Zároveň budú upravené tak, aby mali aj bezbariérový prístup. V MŠ na Ulici bratskej je navyše podľa primátorky Nadeždy Babiakovej plánovaná aj opravu krovu a strechy.

"Poslanci dnes schválili zámer a zadali sme vypracovať projektové dokumentácie na obe školy," podotkla Babiaková s tým, že do polovice marca by chceli stihnúť podať žiadosť.

Mesto podľa jej slov zvládne finančne sa spolupodieľať na projektoch. V prípade, že by peniaze mesto na projekty nezískalo, rekonštruovať obe škôlky naraz by mesto z vlastného rozpočtu nemohlo.

TASR, foto: TASR