Futsal: ŠK Pinerola Bratislava - FK Prešov 7:3 (4:1)

n 16.2.2016 14:28 - Prešov

Futsalistov FK Prešov čakal v zápase 16. kola súboj s druhým celkom tabuľky. Zverenci trénera Hernándeza sa predstavili na ihrisku ŠK Pinerola Bratislava.

V hlavnom meste sa im bez viacerých hráčov základnej zostavy nepodarilo uspieť.

Oslabení

Prešovčania vycestovali do Bratislavy v oklieštenej zostave. Pre zranenia im na súpiske chýbalo až päť hráčov. Príležitosť tak dostali dvaja juniori. Premiérovo sa v A tíme predstavili Matúš Tomáš a Erik Kapraľ. Lepší úvod stretnutia mali domáci hráči, ktorí na začiatku viedli už o dva góly. V 8. minúte však pred brankárom Pineroly tečoval loptu Matúš Mihok, ktorý znížil na 1:2. V ďalšom priebehu hrali hostia zo zabezpečenej obrany s cieľom neinkasovať. Domáci sa zeleno-bielym prispôsobili, hra mala pomalšie tempo, Prešovčania svojou hrou súpera akoby uspali. Ďalšie góly prišli až v závere prvého polčasu. Bratislavčania dvomi presnými zásahmi navýšili skóre a do kabín odchádzali s trojgólovým náskokom.

Druhé dejstvo

Hráči Pineroly mali perfektný nástup i do druhej dvadsaťminútovky, v 24. minúte viedli 6:1. Šarišania po inkasovaných góloch začali hrať power play, ktorú skúšali už v závere úvodnej časti hry. Domáci mali loptu častejšie vo svojej moci; napriek tomu si Prešovčania vytvorili niekoľko príležitostí a dokázali sa presadiť. Najprv mieril presne hrajúci tréner hostí Hernández. O minútu nato trestal nedôslednosť bratislavských hráčov gólom z protiútoku Rohaľ, čím znížil na 3:6. Hostia hrali naďalej bez brankára. Vabank Prešovčanom ale nevyšiel, naopak Pinerola v závere spečatila konečný výsledok. Do prázdnej bránky trafil Bagin a uzavrel stav stretnutia na 7:3.

Hlasy po zápase

António Hernández (tréner FK Prešov): „Aj napriek prehre sme v stretnutí podali dobrý výkon. Škoda, že sme nemali k dispozícii viac hráčov. Na zápas sme vycestovali v počte 7+1. Aj s obmedzenou súpiskou nám sily nedochádzali, pretože sme hrali power play. Pri hre piatich hráčov v poli sa súper nedostával do hry. Bez brankára sme hrali už v závere prvého dejstva a pokračovali sme v tom aj v druhom polčase. Power play sme dokopy hrali približne dvadsať minút. V zápase dostali šancu dvaja mladí hráči z juniorky. Zo začiatku sa hľadali, ale po chvíli sa dostali do stretnutia a s ich výkonom som spokojný. Pri svojej premiére ukázali, že majú potenciál a v budúcnosti sa môžu stať hráčmi základnej zostavy v seniorskom mužstve.“

ŠK Pinerola Bratislava - FK Prešov 7:3 (4:1)

Góly: Hájek 3, Bagin, Směřička, Jurkemik, Javnický – Rohal, Hernández, Mihok, ŽK: Mikulišin – Serbin
Divákov: 100