Opitý havaroval na cudzom aute

n 15.2.2016 22:10 - Poprad

Podnapitý mladík z obce Štrba využil možnosť zadarmo sa dostať k autu. Jeho jazda skončila „špicarom“ do násypu.

V krvi mu policajti namerali skoro jedno promile alkoholu.

Osudná rovinka

Obvinený Štrban bol večer zo soboty na nedeľu v bare v areáli futbalového štadióna v Štrbe. Na stole sa nachádzal kľúč od Fiata Punto. Do baru na ňom prišla 24-ročná žena. Asi o jednej po polnoci využil chlapec nepozornosť vodičky a bez jej vedomia zobral kľúč a nasadol do auta.
 

POZRITE SI AJ: FOTOGALÉRIA: Takto sa stavala bratislavská Petržalka!

Potom s ním odišiel. Na ceste v smere z Tatranskej Štrby do Štrby po prejdení miernej ľavotočivej zákruty na priamom úseku cesty neprispôsobil rýchlosť jazdy, dostal s vozidlom bočný šmyk a narazil do násypu. Auto sa prevrátilo a zostalo na streche.

Alkohol

Pri dokumentovaní nehody policajti vinníka podrobili dychovej skúške na alkohol. Jej výsledok bol 0,41 mg/l alkoholu v dychu, čo je 0,85 promile. Auto zároveň viedol napriek tomu, že od marca 2015 mal zákaz šoférovať na jeden rok, pričom zákaz ešte neskončil.

Škoda na aute bola vyčíslená na 6000 eur. Popradský vyšetrovateľ 17-ročného mladíka obvinil z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Chlapec je stíhaný na slobode. O udalosti a okolnostiach nehody informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Dušan Guman, foto: ilustračné, TASR