Splnený valentínsky sen! Našli sa, stratený Čech a Prešovčanka

n 16.2.2016 9:25 - Prešov

Prešov má svoj veľký valentínsky príbeh. Dvaja mladí ľudia, ktorí sa spoznali až v Turecku, sa potom jeden druhému stratili.

Prešovská radnica však Čechovi Jánovi jeho kamarátku Dominiku pomohla vypátrať.

List radnici

Čech Ján sa obrátil na Prešov s prosbou o pomoc.  V Turecku sa spoznal s dievčaťom, o ktorom vedel iba to, že sa volá Dominika, má 17 rokov, je z Prešova a jej priezvisko sa začína na T. Jeho sen sa stal skutočnosťou. Dominika sa našla. Obaja mladí ľudia dostali navyše od hlavy mesta pozvanie na spoločnú večeru.
 

PREČÍTAJTE SI AJ: FOTOGALÉRIA: Takto sa stavala bratislavská Petržalka!

Vďaka

„Pani primatorka ďakujem vám veľmi. Dominika mi napsala. Děkuju vám opravdu moc za vaši pomoc. Po pul roce jsem šťastný ďakujem! S Dominikou jsem v kontaktu. A to diky Vvm!“ napísal Ján v čistej čechoslovenčine. „Dominiku sa nám podarilo nájsť vďaka výzve, ktorú sme zverejnili na webovej stránke mesta a tiež na sociálnej sieti,“ skonštatovala primátorka. „Som dojatá, lebo sa nám podarilo spojiť dvoch mladých ľudí, ktorí sa navzájom hľadali," zverila sa s pohnutím.

Nájdená

„Áno, ja som bola v Turecku a na Jána si pamätám. Dokonca som sa ho pokúšala tiež hľadať a nedarilo sa mi to,“ odpovedala Dominika na výzvu ne webe. Od primátorky dostala na kamaráta kontakt, na ktorý mu hneď napísala.V nedeľného Valentína sa tak mohli obaja potešiť vzájomnej komunikácii.

So zľavou

„Děkuju moc! Určitě za ni pojedu! V nejbližši době se budu snažit,“ napísal ešte Ján. Ak cestu uskutoční, v Leo Exprese mu primátorka sľúbila zľavu. „Oboch týchto mladých ľudí som, v prípade, že sa stretnú v Prešove, zároveň pozvala na spoločnú večeru,“ uzavrela hlava radnice.

Dušan Guman, foto: twitter