Viac foto v galérii

Futsal: FK Prešov – MFK Tupperware Nové Zámky 8:7 (5:2)

n 11.2.2016 10:47 - Prešov

V zápase 15. kola sa stretli futsalisti FK Prešov s Novými Zámkami.

O víťazstve zeleno-bielych sa rozhodlo až v závere. Hrdinom stretnutia sa stal päťgólový Peter Serbin.

Prevaha domácich

V prvom polčase boli domáci futsalisti nebezpečnejší v ofenzíve, hralo sa prevažne na polovici hosťujúcich hráčov.

Domácim sa podarilo zachytiť aj úvod stretnutia. V 5. minúte sa medzi obranou hostí presadil Rohaľ a poslal svoj tím do vedenia 1:0. O okamžitú odpoveď sa však na druhej strane postaral kapitán Nových Zámkov Oršolík, ktorý po odrazenej lopte strelil gól na 1:1. Vyrovnané skóre nevydržalo dlho.

O 20 sekúnd neskôr poslal Prešovčanov do vedenia Serbin, ktorý potom pridal aj ďalší gól. Rovnako v druhej polovici prvého polčasu na ihrisku dominovali Šarišania. V 15. minúte viedli už o štyri góly. Presnou strelou najprv vymietol pravý horný roh brány hrajúci tréner Hernandéz a v tej istej minúte sa pred brankárom hostí presadil Adam.

V záverečných sekundách sa k slovu dostali futsalisti Nových Zámkov. Z protiútoku gólom do šatne znížili stav na 2:5.

Dráma

Po prvom polčase to vyzeralo na jasné víťazstvo domácich, no po prestávke Novozámčania zabrali. Hostia mali výborný nástup do druhej časti hry. Behom piatich minút pridali ďalšie tri góly a vyrovnali na 5:5.

Prešovčania znervózneli, no bojovali a v 28. minúte boli vďaka tretiemu presnému zásahu Serbina  opäť vo vedení. Súper však vzdoroval a nakoniec sa mu podaril zvrat.

V priebehu desiatich minút Novozámčania nielen vyrovnali, ale päť minút pred koncom sa zásluhou hetriku Oršolíka dostali do vedenia 7:6. Hrdinom zápasu sa stal napokon domáci Serbin, ktorý v závere nepriaznivý stav otočil.

Najprv pätičkou vyrovnal skóre stretnutia a v závere piatym gólom v zápase strhol víťazstvo na stranu FK Prešov. Do konca stretnutia sa stav nezmenil a Prešovčania si pripísali do tabuľky tri body po výhre 8:7.

Hlasy po zápase

Peter Serbin (hráč FK Prešov): „Začiatok zápasu bol pre nás dobrý, súpera sa nám darilo napádať a pridali sme aj góly. Potom sme situáciu podcenili. Po inkasovaných góloch sme sa zľakli, ale našťastie sa nám nepriaznivý vývoj podarilo otočiť. V druhom polčase vyšlo na palubovku úplne iné mužstvo, robili sme chyby. Mali sme byť viac zodpovední. Mysleli sme si, že o výsledku je rozhodnuté, no nebolo.

Po vyrovnávajúcom góle na 5:5 pribudla na našu stranu nervozita, ale ja som veril, že to dotiahneme do víťazného konca. Spoluhráči mi prihrávajú na góly, začalo mi to sypať aj vďaka nim. Počas zápasu sme cítili podporu divákov, ktorí nás povzbudzovali i za nepriaznivého stavu a za to im ďakujeme.“

Marcel Gašparík (hráč MFK Tupperware Nové Zámky): „Do Prešova sme prišli v oslabenej zostave. Po prvom polčase to s nami vyzeralo zle, v druhej časti hry sa nám podarilo vyrovnať, dokonca sme sa dostali do vedenia.

Škoda toho zápasu, ktorý mohol skončiť remízou. Hráčov na prestriedanie sme nemali a proti domácim sa takto hralo ťažko. Počas prestávky sme si povedali, že už nemáme čo stratiť, musíme začať hrať. Po dlhej ceste, ktorú sme do Prešova merali nás to, že sme nebodovali, mrzí.“

FK Prešov – MFK Tupperware Nové Zámky 8:7 (5:2)

Góly: Serbin 5, Rohal, Adam, Hernández – Oršolík 3, Máté 2, Gál, Gašparík, ŽK: Hernández – Kanás, Gál, Molda