Viac foto v galérii

Mojmírka v Zlatých Moravciach ožila farbami a zábavou: Bol tu karneval

n 10.2.2016 9:20 - Zlaté Moravce

Karneval v Základnej škole na Mojmírovej ulici patrí medzi významnejšie akcie, akou je príležitosť na zábavu. Konal sa 9. februára a niekoľko hodín pred 40-dňovým predveľkonočným pôstom. Na karnevale dominovali atraktívne farby kostýmov a masiek.

„Všetkým deťom – veľkým, malým, na známosť sa dáva, že sa v našej škole chystá nevídaná sláva. Nech si na tú oslavu – krásavci aj krásky prichystajú dopredu na karneval masky,“ takouto milou pozvánkou zvolávala školákov a ich rodičov na školský karneval 9. februára riaditeľka Základnej školy na Mojmírovej ulici Viera Striešková.
 

POZRITE SI AJ: Slovensko zažilo mimoriadne tragický rok. Vo vzduchu prišlo o život až dvadsať ľudí!

Pozvánka zaujala: Rodičia pri kostýmoch popustili uzdu fantázii

Oficiálnou súčasťou karnevalu bol sprievod masiek, ktorý bol aj akousi súťažou o čo najlepšie umiestnenie. Na svoje vrcholné vystúpenie sa školáci tešili celý rok. Po prehliadke masiek čakala na deti aj sladká odmena.

Rodičia pri vymýšľaní karnevalových kostýmov popustili uzdu fantázii. Okrem celistvých kostýmov ukázali možnosti, ako ich jednotlivé časti skombinovať a vytvorili z nich jedinečnú masku, akú na karnevale nemal nikto iný.

Veselosť a spontánna zábava

Na parkete telocvične sa aj tento rok predvádzali a potom aj tancovali malé princezné, víly, nevesty, snehulienka, ale aj niekoľko spidermanov, nebezpečný upír, Zorro pomstiteľ, kovboj, čert a zvieratká. Zišlo sa tu dovedna 87 masiek.

Na príprave karnevalu sa podieľali deti, rodičia, a v prvom rade učitelia, ktorí zabezpečili bohatý bufet s občerstvením. Nechýbala tu hudobná produkcia, svetelné a dymové efekty.

Karnevalovo vyzdobená telocvičňa hostila masky od výmyslu sveta od 14. do 16.hodiny. Nechýbala bohatá tombola a vyhodnotenie najlepších masiek.

„My sme už zohratí profesionáli, takže za tri hodiny sme telocvičňu patrične vyzdobili. Girlandy sme robili na pracovnom vyučovaní, na výtvarnej výchove aj na etike. A to nám trvalo zhruba štyri vyučovacie hodiny,“ vraví o karnevalovej výzdobe Dagmar Zvalová.

„Ceny pre deti sú rôzne od výtvarných pomôcok cez knižky, dekorácie, proste všetko čo poteší detskú dušu,“ dodala.

Deti si z karnevalu odniesli nielen ceny, ale predovšetkým nezabudnuteľné dojmy z podujatia, pri ktorom sa nadmieru vyšantili.

Text a foto: Anna Mondočková