Na dotáciu má nárok 438 žiakov

n 3.2.2016 10:28 - Vranov nad Topľou

Na  lyžiarske kurzy pre vranovské školy, čiže pre 438 žiakov, poskytlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu finančné prostriedky vo výške 65 700 eur.

Žiaci na Slovensku dostali možnosť čerpať finančnú pomoc na absolvovanie lyžiarského kurzu, na ktorom získajú základy tohto športu, prípadne si budú mať možnosť tieto základy rozšíriť a upevniť. O dotáciu požiadali aj naše školy, ktorých žiaci tak budú máť možnosť absolvovať športovo-relaxačný pobyt v omnoho väčších počtoch. Celkovo by malo ísť o 438 žiakov, ktorý získali podporu vo výške 64 700 eur.

Prišiel sa pozrieť aj premiér SR

Medzi prvé školy na Slovensku, ktoré tak urobili patrí aj ZŠ Kukučínova, ktorá sa zúčastnila lyžiarskeho výcviku v Belianskych Tatrách – Ždiari. Práve táto škola mala v minulosti kvôli sociálnemu postaveniu rodín žiakov problém zorganizovať takýto pobyt. Aj z tohto dôvodu mali možnosť žiaci a ich učitelia počas jeho trvania stretnúť sa s predstaviteľmi vlády SR priamo na zasnežených lyžiarských svahoch.

„Naši lyžiari a ich učitelia sa na lyžiarskom svahu stretli s predsedom vlády Robertom Ficom a ministrom školstva Jurajom Draxlerom, ktorí sa prišli osobne pozrieť a overiť si, ako všetko funguje. S predsedom vlády a ministrom sa stretli aj predstavitelia nášho mesta − primátor Ján Ragan, prednosta mestského úradu Andrej Krišanda a vedúca oddelenia školstva  Mariana Lapčáková,“ informovala hovorkyňa mesta Eva Fedorňáková.

Peter Hatrák, foto: archív školy