Mladík vraždil v Detve pre pár eur! Dôchodcu ubil na smrť

n 9.2.2016 9:30 - Detva

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici obvinil 18-ročného Martina z Hriňovej z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Mladík mal v piatok 5. februára večer pri autobusovej stanici v Detve pripraviť o život 61-ročného muža z Hriňovej.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej obvinený v čase medzi 19.00 až 20.00 h oslovil 61-ročného muža, aby mu dal cigaretu. "Keď mu povedal, že nemá, začal mu vytýkať, že klame a navrhol mu, aby si s ním išiel vypiť," priblížila hovorkyňa prípad.
 

POZRITE SI AJ: RELAX: 7 dôvodov, prečo staršie ženy vyhľadávajú mladších partnerov

Keď to muž odmietol, na Záhradnej ulici pri autobusovej stanici ho fyzicky napadol. "Udrel ho dlaňou do tváre, následkom čoho muž spadol na zem. Potom ho odtiahol za budovu pohostinstva, kde vo fyzickom útoku pokračoval." 

Počas útoku mu z vreciek nohavíc vybral peňaženku a dvojeurovú mincu. Potom, ako sa muž začal bránil, opätovne ho fyzicky napadol a keď ostal nehybne ležať, prehľadal mu oblečenie a z miesta odišiel. V peňaženke napadnutého muža našiel dve bankomatové karty a z jednej z nich uskutočnil výber 50 eur.

Poškodenému spôsobil zranenia s následkom smrti, príčinou ktorej bolo vdýchnutie krvi pri mnohopočetných zlomeninách tváre a spodiny lebečnej.

Operatívnou činnosťou kriminalisti zo Zvolena podozrivého muža v krátkom čase vypátrali a zadržali. Po vykonaní procesných úkonov bol umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Za tento zločin, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Obvinený bol v minulosti súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť aj za zločin ublíženia na zdraví.

TASR, foto: ilustračné, TASR