Michalovce spravili ideálnu vec: Seniorom upravili platnosť zľavových kariet!

n 8.2.2016 20:40 - Michalovce

Michalovskí seniori, si už nebudú musieť obnovovať každoročne svoje zľavové karty. Ich platnosť je po novom neobmedzená. Informovala hovorkyňa mesta Iveta Palečková.

"Všetky senior karty – nové, ale aj tie, ktoré boli vystavené doteraz majú neobmedzenú platnosť. Odbor sociálnych vecí bude vydávať nové karty už len tým záujemcom, ktorí dovŕšili alebo dovŕšia vek 65 rokov v roku 2016," spresnila Palečková s tým, že vydanie karty je bezplatné.
 

NEPREHLIADNITE: FOTOGALÉRIA a VIDEO: Videli ste už kruhový most? Jediný na svete postavili v Uruguaji!

Mesto Michalovce zaviedlo senior karty v roku 2008. Dodnes ich vydalo asi 2000 žiadateľom. Vďaka kartám môžu dôchodcovia využívať rôzne zľavy, ktoré poskytuje mesto, ním zriadené organizácie, ale aj iné organizácie na základe dohody. Ide napríklad o bezplatné parkovanie, voľný vstup na kultúrne podujatia, do múzea či hvezdárne.

Seniori majú ďalej nárok na zľavnený poplatok do knižnice, pri cestovaní v MHD alebo napríklad pri organizácii športových podujatí. So zľavou využívajú saunu i michalovskú plaváreň.

Na Senior kartu má nárok každý občan s trvalým pobytom na území Michaloviec, ktorý dovŕšil vek 65 rokov. Vydáva ich odbor sociálnych vecí mestského úradu po predložení dokladu totožnosti a overení požadovaných údajov.

TASR, foto: ilustračné, TASR