Hokejový zväz zrušil tresty Bartečkovi a Paukovčekovi

n 4.2.2016 11:52 - Poprad

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) na svojom stredajšom zasadnutí zrušil tresty pre útočníka Popradu Ľuboša Bartečka a trénera kamzíkov Pavla Paukovčeka.

Pôvodne disciplinárna komisia zväzu potrestala oboch za údajný neoprávnený štart Bartečka v súboji Tipsport Ligy proti Trenčínu 10. januára 2016 bez zaregistrovanej platnej zmluvy.
 

NEPREHLIADNITE: NHL: Tatarova asistencia Detroitu nepomohla, Montreal s ďalšou prehrou

Podľa doterajších predpisov totiž mohli hráči po podpise kontraktu absolvovať bez zaregistrovania zmluvy dve stretnutia, od 1. januára 2016 je to však jeden mesiac.

„Nový zákon o športe hovorí, že čas na zaregistrovanie zmluvy je 30 dní. Podľa nášho právneho názoru je zákon nadradený predpisom SZĽH,“ povedal pre hockeyslovakia.sk mediálny poradca SZĽH Ľuboš Schwarzbacher.

V praxi to znamená, že Bartečko ani HK Poprad sa v súvislosti so spomenutým duelom neprevinili.

VV SZĽH sa v stredu zaoberal odvolaniami, ktoré padli po rozhodnutí disciplinárnej komisie zväzu.

Okrem Bartečka a Paukovčeka sa odvolal aj konateľ a výkonný riaditeľ HK Poprad Peter Žifčák. „V prípade pánov Bartečka a Paukovčeka sa rozhodnutie disciplinárnej komisie zmenilo pri výške trestu, kde trest bol zrušený.

O bodoch neskôr

„V prípade pána Žifčáka rozhodnutie disciplinárky nebolo preskúmateľné, a preto sa vrátilo na ďalšie zasadnutie disciplinárnej komisie,“ ozrejmil Schwarzbacher.

Pôvodne dostal trest aj HK Poprad, ktorému mali odrátať tri body za umožnenie neoprávneného štartu Bartečka. Keďže skúsený útočník neporušil v tomto smere zákon, Popradčania by nemali prísť o tri body.

„Čo sa týka trestu pre HK Poprad, rozhodoval o ňom senát Pro-Hokeja, ktorý nie je príslušný orgán na taký verdikt.“

„O tomto by mala rozhodnúť športová rada Pro-Hokeja, preto táto záležitosť bola vrátená na zasadnutie tejto športovej rady,“ doplnil mediálny poradca SZĽH.


TASR, foto: TASR