Hokejistom sa play-off vzďaľuje

n 31.1.2016 14:56 - Rimavská Sobota

Hokejisti HKM Rimavská Sobota ťahajú v II. lige v základnej skupine B sériu štyroch prehier. V 20. kole ťahali na domácom ľade za kratší povraz v súboji s Gelnicou (1:4) a postup do play-off sa čoraz viac vzďaľuje.

V úvode stretnutia sa hral veľmi vyrovnaný zápas. Obe mužstvá mali niekoľko šancí a hra sa presúvala z jednej strany na druhú. V poslednej minúte rozhodca poslal na lavicu hanby domáceho hráča a hostia už po ôsmich sekundách chybu využili a skórovali zásluhou Finduru. Ešte so záverečným hvizdom prvej tretiny rozhodca udelil vzájomný trest hráčom oboch mužstiev, a tak domáci druhú tretinu začínali v hre štyroch proti štyrom.

Druhé dejstvo

Aj druhá tretina sa začínala vylučovaním. Už po 28 sekundách odišiel na trestnú lavicu hráč Gelnice Petričko. Hra štyroch proti trom domácim evidentne vyhovovala, pretože už po desiatich sekundách sa k puku dostal Šagát a po prihrávke Kubenka vyrovnal skóre.

Hra pokračovala v štýle štyroch proti štyrom len pár sekúnd, pretože na trestnú lavicu odišiel hráč Rimavskej Soboty a následne súper opäť využil presilovku a skóroval z hokejky Gregu. V druhej tretine hrali domáci s obrovským nasadením, čomu nasvedčuje aj strelecká prevaha 11:6, no brankár hostí Sedlačko odolával.

Tretia časť hry

Do záverečnej tretiny vstúpili domáci s jediným cieľom vyrovnať, no opak bol pravdou. Už v 46. minúte snahu domácich zmaril Laškody, ktorý zvýšil na 1:3. S plynúcim časom sa sny HKM o hladkom postupe do play-off postupne rozplývali. V polovici tretej tretiny ešte mali k dispozícií jednu presilovku, no skórovať sa im už nepodarilo. Tri minúty pred koncom Gelničania ešte potvrdili svoje víťazstvo a na konečných 1:4 upravil Hadbavný.

(pb), hkmrs

Sumár zápasu 20. kola II. ligy:

HKM Rimavská Sobota – HC Rebellion Gelnica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 21. Šagát – 20. Findura, 22. Grega, 46. Laškody, 58. Hadbavný. Strely: 29:23, Trestné minúty: 8:12, Divákov: 220