Podbrezová na sústredenie do Turecka

n 31.1.2016 14:57 - Brezno

Jedným z posledných slovenských futbalových fortunaligistov, ktorý odštartoval zimnú prípravu na odvetnú časť, boli hráči ŽP Šport Podbrezová. Zverencom trénera Mareka Fabuľu patrí v tabuľke predposledná pozícia a tak na jar stoja pred tímom náročné záchranárske práce.

Zimná príprava mužov začala druhý januárový pondelok úvodným tréningom pod vedením trénerskej trojice Marek Fabuľa, Miroslav Guza, Branislav Benko a kondičným trénerom Andrejom Cabanom. Do tréningového procesu sa zapojili: Martin Kuciak, Ivan Minčič, Nikola Andrić, Ľuboš Kupčík, Patrik Vajda, Milovan Kapor, Lukáš Migaľa, Matej Kochan, Juraj Pančík, Blažej Vaščák, Pablo Podio, Tomáš Galo, Andrej Rendla, Miroslav Viazanko, Roman Sabler, Július Szöke.

Pohyby v hráčskom kádri

Novými hráčmi na skúške sú: Jaroslav Kostelný (Nitra), Ján Krivák (Vranov nad Topľou.), Fabian Slančík (Brno), Dejan Peševski (Banská Bystrica), Branislav Pavol a Daniel Magda (obaja z dorastu U-19). Do zimnej prípravy sa z kádra jesennej časti už nezapojili Juraj Baláž, Ján Ďurčo, Stefan Marinković, Mirzad Mehanović, Alen Melunović, Mário Almaský, Adam Žilák, Bernardo Frizoni a Peter Gal Andrezly, ktorý prestupuje do MFK Ružomberok.

Za súpermi aj do Turecka

„Už zajtra odchádzame na kondičné sústredenie na Tále. V pláne je aj herné sústredenie v Turecku,“ informoval športový riaditeľ „železiarov" Michal Budovec. Od 31. januára do 11. februára sa futbalisti Podbrezovej budú pripravovať v priaznivých klimatických podmienkach na hernom sústredení v Turecku.

Tam sú v pláne prípravné stretnutia so štvrtým tímom maďarskej ligy Paksi SE, dánskym Odense a gruzínskym Dinamo Batumi. Doteraz stihli odohrať tri prípravné stretnutia, pričom trikrát zaznamenali víťazstvo. Postupne zdolali Šaľu (4:1), Prešov (5:1) a Liptovský Mikuláš (2:1). Generálkou na jarnú časť, ktorú ŽP Šport začne 27. februára doma so Senicou, bude desať dní pred začiatkom FL súboj s FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

(pb)

Program prípravných zápasov ŽP Šport Podbrezová:
ŽP Šport Podbrezová - Slovan Duslo Šaľa 4:1 (1:1)

Góly: 26. Šafranko, 64. a 82. Duda, 74. Vaščák – 36. Herceg

ŽP Šport Podbrezová - 1.FC Tatran Prešov 5:1 (3:1)
Góly : 1. Kupčík, 16. Vaščák, 27. Kochan, 64. Tešlár, 69. Peševski (11 m) – 44. Peťko (11 m)

ŽP Šport Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0)
Góly: 74. Peševski, 85. Petrík – 72. Laco

nedeľa 31. januára: Dinamo Batumi - ŽP Šport Podbrezová
sobota 6. februára: FC Paksi - ŽP Šport Podbrezová
utorok 9. februára: BK Odense - ŽP Šport Podbrezová
nedeľa 13. februára: ŽP Šport Podbrezová - FK Pohronie D. Ždaňa (13.00)