Hokejisti smerujú do play-off

n 31.1.2016 14:58 - Topoľčany

Hokejisti HC Topoľčany prehrali v zápase 40. kola prvej ligy na ľade v Nových Zámkoch 1:3 a ukončili tak sériu troch víťazstiev. V aktuálnej tabuľke im patrí ôsme miesto so ziskom 43 bodov a postup do play-off by im už nemal uniknúť.

Prešov – Topoľčany 2:3 pp

Na začiatku 9. minúty strelu Tkáča tečoval do siete Juraj Milý – 1:0. "Žochari" mali štvorminútovú početnú výhodu, dostali súpera pod tlak a Marton sa musel mať na pozore najmä pri zakončení Ružičku a Perniša. Druhé dejstvo načali Topoľčany dobrým pokusom Nemčeka. V 22. minúte takmer vyrovnal Bosák, ale aj Marton ukázal svoje kvality a zachránil svojmu tímu tesné vedenie.

Hra sa prelievala zo strany na stranu až sa v 26. minúte aj so šťastím dostal do zakončenia Ružička a strelou pomedzi betóny brankára vyrovnal na 1:1. Na začiatku tretej tretiny hral Prešov ďalšiu presilovku, v ktorej ponúkol Kohutiar tutovku Halásovi, no tomu puk ušiel. V 47. minúte nedokázal počas presilovky prekonať Hala Milý, Podsedlý a neuspela ani tečovaná strela Novického.

V 49. minúte vzal Pitkovi gól z hokejky famózne chytajúci Halo. Po skončení presilovky sa dostal do brejku Kluka, Marton ešte jeho nájazdu odolal, no na dorážku Tomana už nestačil – 2:2. Na začiatku predĺženia si položil brankára domáci kapitán Prokop, no krásnu akciu gólom nevyšperkoval.

Tlak Prešova pokračoval a po delovke Obšuta v 64. minúte zvonila konštrukcia brány, ktorú o ár sekúnd trafil aj Halás. Tieto zahodené šance potrestal 35 sekúnd pred koncom predĺženia víťazným gólom hosťujúci Paleček.

Topoľčany – Spišská Nová Ves 4:1

Pre domáce družstvo bolo toto stretnutie dôležité. Víťazstvo domácich sa rodilo pomaly, prvý gól padol v poslednej minúte prvej tretiny. Puk vyviezol z tretiny Paleček a nahral Lipovskému a tento prekonal dobre chytajúceho brankára hosti - 1:0. V druhej tretine hostia využili štvrtú presilovú hru a po spolupráci celého útoku Smotrila, Findura Milan zakončil Koky - 1:1.

Domáce družstvo na tento gól odpovedalo až v čase 31:36, keď Bystričan rozohral na Nemčeka a ten posunul puk Klukovi a ten prekonal brankára hostí. Hoci hra bola vyrovnaná, svoj tretí gól dali domáci v čase 37:53 využitím presilovej hry, keď znovu Bystričan vytiahol puk z vlastnej tretiny, nahral Tomanovi a ten posunul puk Nemčekovi, ten zvyšoval stav stretnutia na 3:1.

Štvrtý gól domáci dali až v tretej tretine v čase 50:19 po akcii celého útoku Niník rozohral na Jaraba, ten posunul puk Lipovskému a ten prekonal po štvrtý raz brankára hostí. Do konca stretnutia hoci mali družstvá možnosti prekonať brankárov na oboch stranách, skóre sa už nezmenilo.

Nové Zámky – Topoľčany 3:1

Diváci videli od začiatku stretnutia domácu prevahu, ktorú však dlho nevedeli pretaviť v gól. To čo sa nedarilo domácim, sa podarilo Žochárom, ktorí otvorili skóre v 34. minúte zásluhou Ryzáka. Novým Zámkom sa podarilo vyrovnať až v 54. minúte zásluhou Čaládiho.

Následne sa krásnou akciou predviedol najproduktívnejší hráč bielo-zelených – Podstavek, ktorý zvýšil na 2:1. O konečnom výsledku rozhodol gólom do prázdnej brány počas topoľčianskej power-play Hudec. Najbližší zápas odohrajú Nové Zámky v piatok, keď cestujú do Michaloviec.