Bahýlovej vydarený návrat

n 31.1.2016 14:59 - Šaľa

Hádzanárka HK Slovan Duslo Šaľa Ivana Bahýlová má za sebou vydarený návrat na súťažné palubovky. Dvadsaťšesťročná spojka sa po triapolročnej pauze vrátila vo veľkom štýle, keď tímu Veselí nad Morovou skórovala štyrikrát a bola druhou najlepšou strelkyňou svojho tímu.

Bahýlová je staronovou hráčkou v kádri trénera Michala Lukačína. Súčasťou šalianskeho družstva bola naposledy v sezóne 2011/2012. V jej priebehu ju postihli problémy so srdcom, pre ktoré jej lekári neodporúčali pokračovať s vrcholovým športom.

„Ivana sama iniciovala svoj návrat. Povedala, že sa na to cíti a opäť by si rada zahrala. Absolvovala aj lekárske testy u športovej lekárky Aleny Urvayovej, ktoré dopadli v poriadku a navyše podpísala, že ide hrať na vlastnú zodpovednosť,“ uviedol sekretár HK Slovan Duslo Ladislav Kovács.

Na vlastné riziko

Bahýlová prišla do Šale z Bánoviec nad Bebravou, predtým pôsobila v HK Štart Trenčín. Aj po ukončení hráčskej kariéry pre spomenuté zdravotné problémy zostala Duslu verná. „V našom klube trénuje dorastenky a z času na čas tiež chodila na tréningy nášho ženského tímu. Hádzaná jej v aktívnom poňatí evidentne chýbala,“ pokračoval Kovács.

Napriek tomu, že z Prievidze pochádzajúca hádzanárka neabsolvuje kompletnú tréningovú porciu so spoluhráčkami, patrila proti Veselí k najlepším na palubovke. „Myslím si, že ona nám najviac pomohla, rozhýbala našu hru. Uviedla sa v dobrom svetle, o čom svedčia aj štyri jej góly. My sme jej návrat privítali a určite nám ešte pomôže. Aj ostatné dievčatá ju berú ako skúsenú hráčku,“ dodal šaliansky funkcionár.

(pb), SZH