Viac foto v galérii

Borčice v zimnej príprave bez Majoroša

n 31.1.2016 12:15 - Ilava

Napriek tomu, že nováčik druhej futbalovej ligy FK Iskra Borčice figuruje po jesennej časti na druhom mieste, v klube došlo k výmene trénera. Hlavného kouča Jozefa Majoroša nahradil jeho doterajší asistent Alexander Homér, ktorého pravou rukou bude úspešný tréner dorastencov Iskry Štefan Grendel.

„Tréner Majoroš mal u nás zmluvu do 31. decembra 2015. Po vzájomnej dohode sme sa rozhodli nepredĺžiť spoluprácu. V mene celého klubu sa mu chcem poďakovať za prácu a dosiahnuté výsledky. V ďalšej trénerskej kariére mu prajeme veľa úspechov,“ vysvetlil trénerské rošády prezident klubu Štefan Bobot, ktorý k aktuálnej téme dodal: „Pred náročnou jarnou časťou sme sa rozhodli vsadiť na domácu kvalitu. Priestor dávame ambicióznej dvojici Homér - Grendel, ktorá mužstvo dokonale pozná a opiera sa pri svojej práci o výborné výsledky s mládežou.“

Pohyby aj v kádri

Na úvodnom tréningu zimnej prípravy, ktorú odštartovalo 7. januára pätnásť hráčov v Trenčianskych Tepliciach, tak viedla mužstvo už nová trénerská dvojica. „Peter Bašista a Ján Novák dostali z rodinných dôvodov ešte voľno a k mužstvu sa pripoja v pondelok. Tréning bol ľahučký, trval 85 minút. Dali sme si bago, nejaké švihové veci, trošku „moje“ výpady a zahrali sme si futbal na dve brány,“ prezradil tréner Grendel, ktorý viedol tréning spoločne s Homérom.

Obaja sa na vzájomnú spoluprácu tešia, v týchto dňoch intenzívne pracujú s funkcionármi a majiteľom klubu na posilnení kádra. Do zimnej prípravy sa už nezapojila šestica hráčov Tomáš Púček, Michal Živčic, Martin Klabník, Marek Kuzma, René Revák a Michal Janec. „Všetko je v štádiu riešenia. Tento mesiac budeme skúšať niekoľkých futbalistov. Potrebujeme zdravé typy do tímu, ktoré budú na ihrisku jazdiť,“ uviedol Grendel.

Bývalý reprezentant

Naopak, do kádra Borčíc pribudol talentovaný futbalista a bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska Adam Žilák, ktorý uplynulý polrok pôsobil v Podbrezovej. Žilák je rodákom z Martina, kde vyrastal v tamojšom Fomate. Ako veľký talent odišiel do akadémie Žiliny, kde si podľa svojho účesu vyslúžil prezývku slovenský Puyol.

Šošoni ho však poslali na hosťovanie do Zlatých Moraviec, kde mal vážne zranenie kolena a snažil sa o reštart kariéry. V lete minulého roka prestúpil do Podbrezovej, kde sa 24- ročný pravý obranca či záložník ohrial pol roka. Teraz sa stal novou posilou Borčíc. „Dohodli sme sa na prestupe. Veríme, že zvýši kvalitu v našom kádri a bude sa svojimi výkonmi podieľať na výborných výsledkoch nášho tímu,“ uviedol prezident Iskry Bobot.

(pb)