Viac foto v galérii

Jedenásť zápasov a sústredenie v Turecku

n 31.1.2016 12:04 - Myjava

Futbalisti Spartaka Myjava odštartovali prípravu na jarnú časť najvyššej slovenskej súťaže piatok 8. januára 2016. Kopaničiarov čaká v nasledujúcich dvoch mesiacoch okrem tréningov aj 11 prípravných zápasov, z toho tri v Turecku a dva v Maďarsku.

Do tréningového procesu sa zapojí spolu 26 hráčov – Banovič Patrik, Beňo Lukáš, Bílovský Frederik, Copko Dávid, Černáček Martin, Daniel Erik, Dedík Igor (brankár – príchod do prípravy z dorastu), Duga Denis, Egri Peter, Ferenčič Dominik, Flamík Samuel, Hruška Matúš, Chovanec Ján, Jastráb Marek, Karlík Karol, Kolár Ľuboš, Kóňa Tomáš, Marček Tomáš, Múdry Ivan, Pecha Erik, Pekár Štefan, Sládek Peter, Solnička Peter, Škutka Dávid, Švec Denis, Vávra Erik.

Pohyby v kádri

Kostra mužstva teda zostala pohromade a zimnú prípravu absolvujú aj viacerí myjavskí dorastenci, ktorí už v A-tíme figurovali aj v minulosti. Naopak, v januári káder kopaničiarov opustili štyria hráči – Lukáš Urminský, Peter Jánošík, Juraj Piroska (všetci ukončenie zmluvy dohodou) a Fabián Slančík (ukončenie hosťovania). V rámci odchodov a príchodov hráčov ešte klub pripúšťa pohyb dvoch – troch hráčov, ktorých však zatiaľ nebude konkretizovať. Takisto je pravdepodobné, že po prvom mesiaci prípravy budú niektorí hráči poslaní na hosťovania.

Názor hlavného trénera

Mužstvo kopaničiarov v odvetnej časti Fortuna ligy povedie realizačný tím na čele s trénerom Norbertom Hrnčárom a asistentom Richard Högerom. Druhým asistentom a zároveň vedúcim mužstva bude Ľuboš Zverec, masérom Ľubomír Horeš a tímovým lekárom Milan Mokoš.

„Myslím, že káder máme dostatočne kvalitný. Tie zmeny, ktoré sme urobili, považujem za normálne v rámci futbalového diania. Hráči prichádzajú a odchádzajú. Uvidíme, čo nám počas prípravy prinesú január a február,“ komentuje pohyby v kádri Norbert Hrnčár a dodáva: „Máme čo zlepšovať. Sú štandardy, ktoré sme si na jeseň nastavili a tie nebudeme chcieť podliezť. Sme tretí v tabuľke, toto si budeme chcieť udržať a bolo by alibistické tvrdiť, že nám stačí niečo menej.“

Ďalšie personálne zmeny

V Myjave skončil tréner brankárov Miroslav Holčík a manažér A-mužstva Pavol Holeščák. Jeho funkciu bude zastupovať športový riaditeľ Spartaka Jaroslav Krč-Šebera. Ešte v novembri z kopaníc odišiel kondičný tréner Michal Horný, ktorý prijal novú ponuku z Malajzie. Na jeho pozíciu a post trénera brankárov bude klub počas zimnej prestávky hľadať vhodnú náhradu z domácich zdrojov.

Debakel v Trenčíne

Futbalisti Myjavy odohrali prvé prípravné stretnutie v oklieštenej zostave s vynútenými zmenami na pôde favorizovaného AS Trenčín a utrpeli debakel 0:9. Poltucet gólov domáceho tímu obstaral stredopoliar Matúš Bero, o ktorého majú záujem viaceré európske kluby.

„Z našej strany nie je veľmi čo hodnotiť. Vzhľadom k tomu, že viacerých hráčov postihla viróza, sme prišli do Trenčína vo veľmi oklieštenej zostave. Priestor tak dostali hráči zo širšieho kádra. Kvalitatívna úroveň na silný Trenčín nestačila,“ skonštatoval tréner Hrnčár.

(pb), spartakmyjava.sk