Kertészová kývla na chorvátsku ponuku

n 31.1.2016 12:16 - Partizánske

Slovenská hádzanárska reprezentantka a bývalá hráčka HK Slávia Partizánske Andrea Kertészová bude pokračovať vo svojej športovej kariére v Chorvátsku. Dvadsaťsedemročná ľavá spojka sa už v súčasnosti pripravuje s družstvom ŽRK Split 2010, pričom v najbližších dňoch by mala podpísať kontrakt.

Kertészová v závere minulého kalendárneho roka predčasne ukončila spoluprácu s HK Slovan Duslo Šaľa. Teraz už kývla na novú výzvu pri Jadranskom mori. „Trénujem tu už týždeň. Mám za sebou už aj dva prípravné zápasy. Zmluvu by som mala podpísať v pondelok a v sobotu nás už čaká ligové stretnutie. Dohoda zatiaľ znie do konca sezóny, hoci predstavitelia klubu chceli zmluvu na dlhšie obdobie. Ja som však preferovala angažmán do skončenia aktuálneho ročníka, takže zatiaľ budem v Splite do júna. Keď sa mi bude páčiť, rada zostanem aj dlhšie,“ uviedla Kertészová.

Posilňujú káder

Splitu patrí po polovici dlhodobej časti najvyššej chorvátskej súťaže v tabuľke šieste miesto so ziskom 14 bodov z 13 duelov (bilancia 6 - 2 - 5). K vyšším pozíciám by mohli pomôcť aj góly slovenskej akvizície, ktorá je známa svojím kanonierskym potenciálom. Chcú napredovať v tabuľke.

„Vedenie klubu chce káder posilniť a ísť v tabuľke tak vysoko, ako sa len bude dať,“ dodala topoľčianska rodáčka a odchovankyňa tamojšej hádzanej, ktorá okrem Šale a Partizánskeho hrávala v minulosti aj za ŠKP Banská Bystrica a ŠKP Bratislava.

(pb), SZH