Viac foto v galérii

Tesná prehra volejbalistov

n 25.1.2016 12:12 - Stará Ľubovňa

Extraliga volejbalistov mala v skupine o 6. – 9. miesto na programe prvé kolo. Volejbalisti Starej Ľubovne prehrali v Prievidzi tesne 2:3.

Prievidzské trápenie pokračovalo aj po doplnení tímu. V zápase sa striedali výborné akcie s nepochopiteľnými chybami. Súhra s posilami ešte viazla, ale obaja ukázali, že môžu tímu pomôcť. Prievidza dosiahla šťastné víťazstvo. Bojovnosť bola hlavne na strane hostí z Ľubovne.

Povedali tréneri

Jaroslav Vlk, tréner Prievidze: „Boli veľké očakávania, noví hráči však potrebujú nejaký priestor a čas na aklimatizáciu. Obranná sila by tam mohla byť, ale zlyhávame na podaní, v tréningu to ide. Problém je v tom, že si hráči neveria. Stále nemáme ten ťah, súdržnosť družstva.“

Ján Senko, tréner S. Ľubovne: „Zápas sme si prehrali sami, hlavne ma mrzí ten tretí set, kedy sme mali navrch. V koncovke sme žiaľ zaváhali na servise, pokazili podania a domáci  začali dobre podávať. Tam bol kľúčový moment, mohli sme ísť do vedenia a zápas uhrať na 3:1. Aj v piatom sme zlyhali v koncovke, ale najviac ma nahnevala posledná lopta, ktorá bola v ihrisku....“

(jv), svf.sk

VK Prievidza - VKM Stará Ľubovňa 3:2 (17, -17, 23, -23, 12), zápas trval 117 minút, rozhodovali: D. Daruľa a D. Hodoň, 300 divákov.
Prievidza: Šimko 8, Paez 7, Pavelka 15, Rodriguez 14, M. Hukel 22, Slubowski 4, libero Kysela (Salerno 6). Tréner: J. Vlk.
S. Ľubovňa: D. Bednarčík 2, Malachovský 20, Faron 11, Šoltys 10, Németh 5, Matušovský 9, libero F. Bednarčík (Buvalič 2, Folvarčík 0). Tréner: J. Senko.