Zuzana Šefčíková bude reprezentovať Slovensko

n 25.1.2016 12:14 - Levoča

Levočský klub Levoča XC ski team, ktorý sa venuje bežeckému lyžovaniu, začal súťažnú sezónu naozaj veľmi úspešne. Bude mať zastúpenie na II. zimných olympijských hrách mládeže (ZOHM) v nórskom Lillehammeri.

Na nominačných pretekoch si vybojovala miestenku práve pretekárka z Levoče Zuzana Šefčíková. Slovensko bude reprezentovať v behu na lyžiach, spolu s Jánom Mikušom z Liptovského Mikuláša. Na podujatie s nimi pocestuje aj tréner Juraj Brugoš, ktorý sa postará o prípravu a servis lyží a Michal Malák , športový riaditeľ Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Bude to ťažké

„Stálo to veľa driny a odriekania, ale podarilo sa. Nebude jednoduché presadiť sa v celosvetovej špičke, keďže moje súperky sú aj o dva roky staršie, patrím medzi najmladšie pretekárky. Ale pokúsim sa o čo najlepší výsledok,“ vyjadrila sa k nominácii Zuzana.

Najtalentovanejšia pretekárka

„Zuzana sa venuje behu na lyžiach od svojich deviatich rokov, takže už šiestu sezónu. Od začiatku patrila medzi najlepšie pretekárky nielen v klube, ale aj v rámci Slovenska. Za celú dobu súťaženia získala niekoľko titulov majsterky Slovenska, je niekoľkonásobná víťazka Slovenského pohára. K príprave pristupuje svedomito a zodpovedne. Absolvovala pred a počas sezóny niekoľko reprezentačných sústredení, jedno ju ešte pred olympiádou čaká v najbližších dňoch. Spolu s trénerom nič nenechávajú na náhodu. Myslím, že miestenku na olympiádu má určite zaslúžene. Prajeme jej hlavne pevné zdravie,“ povedal štatutár klubu Jozef Šefčík.

Najviac bude hokejistiek

Dovedna 33 športovcov zo Slovenska pocestuje na II. zimné olympijské hry mládeže (ZOHM) v nórskom Lillehammeri. Tie sa uskutočnia 12. – 21. februára. Celá výprava bude mať spolu 55 členov. Najpočetnejšia bude skupina hokejistiek (17 hráčok). V rámci ľadového hokeja sa predstaví jeden chlapec a jedno dievča aj v súťaži zručností.

Po štyroch športovcoch budeme mať zastúpenie v sánkovaní a biatlone, dvoch zástupcov budeme mať v bežeckom a zjazdovom lyžovaní a výpravu doplní jeden bobista a jedna krasokorčuliarka. Slovenská výprava tak bude početnejšia než na posledných ZOHM v Innsbrucku 2012 (štartovalo 30 Slovákov), no menšia než bola výprava na letnej edícii olympijských hier mládeže v Nankingu 2014 (37 športovcov).

Pred odchodom do dejiska podujatia čaká slovenskú výpravu zloženie slávnostného sľubu do rúk prezidenta SOV Františka Chmelára. Slávnostná udalosť sa uskutoční v hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave 8. februára o 17.00 hod. Slovenská výprava následne odcestuje letecky do Nórska na druhý deň, 9. februára.

(jv)