V Brezne hliadkujú nezamestnaní, pomohli vystužiť rady mestskej polície!

n 2.2.2016 9:30 - Brezno

Od januára pomáhajú pri udržiavaní poriadku v Brezne čerstvé posily mestskej polície (MsP) v podobe šiestich členov tzv. občianskej hliadky a jedného operátora mestského kamerového systému. Ich úlohou je monitorovať situáciu, kontrolovať a zabezpečovať verejný poriadok v problémových častiach mesta, kde sa zdržuje najviac neprispôsobivých občanov.

„Mesto sa dlhodobo snaží šetriť rozpočtové zdroje zapájaním sa do najrôznejších projektov. Už vlani v novembri podniklo kroky a zapojilo sa do národného projektu s názvom Šanca na zamestnanie. V rámci neho sa uskutočnili výberové konania na pracovné pozície dotované prevažne z finančných zdrojov Európskej únie.

Začiatkom decembra bolo do zamestnania prijatých prvých šesť ľudí. V novom roku potom vstúpilo do pracovného pomeru ďalších 22 osôb," informoval Slavomír Pôbiš, samostatný odborný referent na úseku masmediálnej komunikácie Mestského úradu Brezno.
 

POZRITE SI AJ: Vedeli ste, že inváziu Mimoňov predpokladali na Slovensku už v 80-rokoch?

Vedenie magistrátu sa rozhodlo posilniť stavy okrem iných oblastí aj v oblasti ochrany verejného poriadku. MsP prijala sedem ľudí.

"Prostredníctvom národného projektu zamestnanosti sme sa rozhodli využiť externé personálne zdroje a tým zabezpečiť poriadok a zvýšenú ochranu občanov, ale i mesta ako celku," zdôraznil brezniansky primátor Tomáš Abel.

"Predpokladáme ich pôsobenie najmä v ranných hodinách na vyťažených priechodoch pre chodcov na Švermovej ulici, ulici ČSA, Baldovskom moste a v mestskej časti Mazorníkovo. V čase vyplácania dávok v hmotnej núdzi budú tiež každý mesiac vo zvýšenej miere dohliadať na poriadok na námestí a v jeho priľahlých oblastiach," priblížil náčelník MsP Brezno Ján Fedor.

Hliadky plánujú využiť aj na mapovanie a priebežnú kontrolu poriadku verejných priestranstiev, predovšetkým okolia kontajnerov a potenciálnych čiernych skládok.

Na pozore by sa tiež mali mať nedisciplinovaní majitelia psov, ktorí neodstraňujú exkrementy svojich miláčikov, ako aj ľudia porušujúci platné nariadenie o zákaze kŕmenia holubov.

TASR, foto: ilustračné, TASR