Púchovskou dolinou sa niesla hudba heligonkárov

n 1.2.2016 18:15 - Púchov

V obci Lúky sa poslednú januárovú sobotu uskutočnil jubilejný XV. ročník Stretnutia heligonkárov Púchovskej doliny a okolia. Toto špeciálne hudobné podujatie, ktoré je jednou z ukážok bohatstva slovenského folklóru, sa tu koná už pár rokov.

Stretnutie heligonkárov každý rok láka priaznivcov heligónky nielen z Púchovskej doliny a Trenčianskeho kraja, ale zo všetkých kútov Slovenska.

Tento rok sa v hudobnom programe obsahujúcom takmer 50 hudobných vystúpení okrem domácej Folklórnej skupiny Javorník predstavila Folklórna skupina Kýčera Čierny Balog, heligónkari z Terchovej, Kysúc, z Trnavy a množstvo heligónkarov z Čiech a Moravy, ako informoval Trenčiansky samosprávny kraj.
 

POZRITE SI AJ: Majte sa na pozore, čo vaše deti dávajú na sociálne siete. Tu sú rady, ako na to!

Pred 15-timi rokmi nikto nepredpokladal, že sa podujatie stretne s takým ohlasom, ako uviedol jeho zakladateľ Miroslav Štefánik. Dnes sa teší veľkej obľube a dúfame, že v tomto veselom a príjemnom duchu bude pokračovať aj naďalej.  

Veď ako povedal starosta neďalekej obca Dohňany a poslanec Národnej rady SR Milan Panáček, ktorý sem tiež nachvíľu zavítal: „Zvyky a tradície si treba ctiť a odovzdávať ďalším generáciám.“ Čo je veľká pravda.

Za zorganizovanie XV. Stretnutia heligonkárov Púchovskej doliny a okolia môžeme poďakovať Obecnému úradu Lúky a Folklórnej skupine Javorník.

rm foto: TSK