BRATISLAVA: Nové mesto má komunitné centrum

n 29.1.2016 15:04 - Bratislava III

Bývalé osvetové stredisko na Ovručskej ulici v Bratislave prestavala mestská časť na nové komunitné centrum. V centre sa tak budú môcť stretávať napríklad mamičky s deťmi, tínedžeri i dôchodcovia.

Keď osvetové stredisko pred 12 rokmi ukončilo svoju činnosť, budovu prenajali podnikateľovi. Mestská časť tvrdí, že súkromník ju "rozvŕtal" a nechal tak. Odvtedy priestory chátrali.

"Začali sme komunikovať s miestnymi ľuďmi, čo s budovou ďalej, pretože sa objavil aj záujem priestory odpredať a urobiť tu herňu. Výsledkom diskusie bolo komunitné centrum," priblížil starosta mestskej časti Rudolf Kusý. 

Stihli to za štyri mesiace

Budova sa opravovala štyri mesiace a v marci ju čaká slávnostné otvorenie. Obyvatelia, ktorí by ho chceli využívať, majú dovtedy čas na to, aby svoje nápady na aktivity v centre posielali na adresu kc.banm@gmail.com. "Centrum je určené pre miestnu komunitu a my chceme, aby si tu každý našiel svoje miesto," dodal Kusý. Aktivity v komunitnom entre bude koordinovať pracovník novomestského miestneho úradu. K dispozícii budú mať v centre obyvatelia kuchynku či projektor. 

Pomohli eurofonfy

Rekonštrukcia objektu stála vyše 301.500 eur, mestská časť pritom využila financie z Integrovanej stratégie rozvoja mestských oblastí. Spolu s centrom na Ovručskej ulici samospráva počas minulého roka za asi desať mesiacov opravila ešte deväť škôl a škôlok a obnovila dva parky.

Od januára do októbra tak celkovo preinvestovala s pomocou eurofondov vyše 4,5 milióna eur.

(byt) Foto: TASR