Banské múzeum v Banskej Štiavnici si pripravilo zaujímavú výstavu

n 28.1.2016 17:22 - Banská Štiavnica

Účastníkov zimného zrazu Klubu slovenských turistov, ktorý sa dnes začal v Banskej Štiavnici, pozýva na svoju návštevu aj Slovenské banské múzeum (SBM). Múzejníci pri tejto príležitosti pripravili v priestoroch Starého zámku malú posterovú výstavu k téme turistiky.
      
"Výstava z dejín turistiky v Banskej Štiavnici a regióne Štiavnických vrchov stručne prezentuje dejiny miestnej organizovanej turistiky formou textovej informácie a obrazovej prílohy," priblížil historik SBM Daniel Harvan. Podľa jeho slov ide o reprodukcie predmetov zo zbierky Slovenského banského múzea súvisiace s turistikou a jej propagáciou.
 

POZRITE AJ: Zmiznú z Prednádražia charakteristické topole

Zaujímavé lákadlá     

Návštevníci môžu vidieť reprodukcie propagačného materiálu či členských preukazov. S turisticky atraktívnou lokalitou Sitna súvisí nákres zobrazujúci najvýznamnejšie lokality, vrchy, jazerá, viditeľné z jeho vrcholu, ktorého autorom je Otto Schwartz, ale aj pamätná kniha jeho návštevníkov.

"Medzi najzaujímavejšie predmety patrí turistická mapa Banskej Štiavnice a okolia v mierke 1: 14 400 pochádzajúca z roku 1895," dodal Harvan.
      
Výstava je inštalovaná v priestoroch karnera v areáli Starého zámku od 28. januára do 7. februára.

TASR, Foto: ilustračné, TASR