Viac foto v galérii

Kysucká cesta smrti si vyžiadala ďalší život

n 22.1.2016 10:00 - Kysucké Nové Mesto

Prvé výraznejšie tohtoročné sneženie na Kysuciach má svoju obeť. Pri dopravnej nehode s nákladným autom zahynul mladý vodič z Kysuckého Nového Mesta. Známe je iba to, že prešiel do protismeru.

Vo štvrtok (21. 1.) predpoludním si preplnený kysucký ťah na Českú republiku a Poľsko vyžiadal ďalšiu obeť. V katastri obce Kysucký Lieskovec (okres Kysucké Nové Mesto) došlo  k tragickej dopravnej nehode.

„26-ročný vodič z Kysuckého Nového Mesta riadil motorové vozidlo Volkswagen Caddy v smere od Čadce na Žilinu. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde došlo k zrážke s nákladným motorovým vozidlom Man, ktoré viedol 49-ročný vodič z okresu Kysucké Nové Mesto,“ informuje žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.
 

POZRITE SI AJ: Parkovanie na hulváta alebo aj takýto šoféri sú medzi nami!

Vodiča museli vystrihnúť

Príchod záchranných zložiek na miesto komplikovali kolóny a klzká vozovka.

„Hasiči po príjazde na miesto udalosti zistili, že osobné auto je na ceste, pričom vodič je v ňom zakliesnený a nejaví známky života. Nákladné auto sa nachádzalo prevrátené na boku v priekope. Vodič nákladného auta bol tiež vo vozidle zakliesnený, avšak bol pri vedomí a komunikoval. Hasiči vyslobodili zraneného vodiča nákladného auta pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia, poskytli mu prvú pomoc a odovzdali ho záchrannej zdravotnej službe.“

„Po zdokumentovaní nehody políciou hasiči vyslobodili z osobného vozidla aj telo usmrteného vodiča,“ opisuje podrobnosti výjazdu hovorkyňa KR Hasičského a záchranného zboru v Žiline Miroslava Ondrichová.

Alkohol nezistili

Policajný hovorca Radko Moravčík doplnil, že alkohol u vodiča nákladného vozidla nezistili. „U vodiča Volkswagenu bude vykonaná pitva. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 24-tisíc eur.“

Hasiči pomocou žeriavu pomohli s vytiahnutím nákladného auta z priekopy na cestu a asistovali odťahovej službe pri naložení osobného vozidla.

Text: Branislav Koscelník, foto: KR HaZZ Žilina