Konečne! Plaváreň v Petržalke sa kolauduje. Kedy ju sprístupnia verejnosti?

n 22.1.2016 8:33 - Bratislava V

Prvú verejnú plaváreň v bratislavskej Petržalke, ktorá vyrástla medzi Jiráskovou a Tupolevovou ulicou, vlani v decembri dokončili a momentálne prebieha jej kolaudácia. Otvoriť ju chcú čo najskôr v jarných mesiacoch.

Mestskej časti sa už začali ozývať ľudia a pýtať sa na prácu, povedala pre TASR hovorkyňa Petržalky Michaela Platznerová.

„Nevieme odhadnúť, ako dlho bude trvať kolaudačný proces, keďže ide o zložité bazénové technológie, sauny aj reštauračnú časť," vraví hovorkyňa.
 

POZRITE SI AJ: Tragédia v Bratislave: Zo strechy nákupného centra spadol chlapec! Neprežil to.

Úradu sa už podľa jej slov ozývajú obyvatelia mestskej časti a na novú plaváreň sa pýtajú. „Tá ponúkne aj nové pracovné miesta. Veľa ľudí sa už teda zaujímalo aj o prácu, napríklad upratovačky, čašníkov či o rôzne pomocné práce," dodala.

Začalo sa takmer pred dvomi rokmi

Základný kameň petržalskej plavárne položili v roku 2014 začiatkom júla. Podľa vtedajších plánov ju mali kolaudovať minulý rok v apríli, projekt však zbrzdili nečakané veci v zemi. V plánoch nebola zakreslená stará kanalizácia, ktorú museli odstrániť, a prekládka vodovodu bola tiež umiestnená na inej trase, ako to vyznačili bratislavské vodárne.

Na čo sa môžete tešiť?

Nová plaváreň má mať 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový a detský bazén, whirlpool pre relax v horúcej vode, saunový svet, soláriá aj možnosť malého občerstvenia. Denná kapacita plavárne bude 640 návštevníkov. Pri objekte sa majú vybudovať štyri parkoviská s celkovou kapacitou 53 parkovacích miest.

Samospráva ešte stále nevie ceny vstupného, miestni poslanci by mali čoskoro schvaľovať prevádzkový poriadok plavárne. Mestská časť počíta, že Petržalčania zaplatia pri vstupnom menej.

Náklady na stavbu

Náklady na plaváreň predstavujú 4,2 milióna eur. Vynútené zmeny projektu, doplnenia a požiadavky technickej inšpekcie či značné vybúravanie starej nezakreslenej kanalizácie a iné mali náklady na plaváreň zvýšiť asi o 300.000 eur.

Projekt financuje mestská časť hlavne prostredníctvom úveru, sumou pol milióna eur jej prispieva Bratislavský samosprávny kraj.

TASR, foto: