V Buzitke majú smelé plány na rok 2016! Tieto tri rekonštrukcie zhltnú riadny balík

n 19.1.2016 22:11 - Lučenec

V obci Buzitka neďaleko Fiľakova v okrese Lučenec by v tomto roku chceli z eurofondov zrealizovať tri väčšie investičné akcie. Podľa slov starostu Miroslava Malatinca ide o rekonštrukciu kultúrneho domu, úpravy v miestnom parku a výstavbu multifunkčného športového ihriska.

Rekonštrukcia kultúrneho domu by podľa starostu bola zameraná predovšetkým na zvýšenie jeho energetickej efektívnosti.

„Je to veľký objekt a máme v ňom vysokú spotrebu plynu na vykurovanie, takže zateplenie fasády by sa nám hodilo. Čo sa týka okien, niekoľko je už nových, ale zvyšné treba tiež vymeniť,“ konštatoval starosta.

Predpokladané náklady by v tomto prípade mali byť na úrovni okolo 92.000 eur bez DPH.
 

NEPREHLIADNITE: Rozhovor s fotografom Ondrejom Bobekom: Ako správne fotiť? Tu je niekoľko cenných rád od profíka!

Viacerých úprav by sa mal dočkať obecný park, ktorý je situovaný v centre dediny. V súčasnosti je jeho plocha zatrávnená, bez peších komunikácií a chýba v ňom aj verejné osvetlenie.

„Chceli by sme tam preto vybudovať chodníky a tiež altánok, v ktorom by si ľudia mohli opekať. Park plánujeme aj osvetliť, keďže večer je dosť tmavý,“ priblížil Malatinec. Pribudnúť by mali tiež nové lavičky, odpadkové koše a vybavenie na hry pre deti. Predpokladaná hodnota zákazky je necelých 88.000 eur bez DPH.

Tretím projektom je vybudovanie moderného multifunkčného športového ihriska, kde sa obec mieni uchádzať o približne 46.000 eur.

Všetky tri uvedené investičné akcie chce samospráva podľa vyjadrenia starostu v prípade podporenia príslušných projektov realizovať v priebehu tohto roka.

TASR, foto: ilustračné, buzitka.estranky.sk