Silák zo Sabinova berie výročnú cenu. Na Slovensku patrí medzi najlepších

n 12.1.2016 16:57 - Sabinov

V Trenčíne prebehlo na začiatku roka slávnostné oceňovanie najúspešnejších reprezentantov Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja (SAKFST) za rok 2015.

Celkovo a najlepším športovcom SAKFST sa stala fitneska Bérešová, Adrián Perháč (22) vyrastajúci v klube KST T+T Sabinov si prebral jednu z cien určených pre športovcov roka SAKFST v silovom trojboji.

Celkové výsledky :

Najlepší športovec SAKFST 2015: Ľubica Bérešová (bikiny fitnes)
Najlepší juniorský športovec SAKFST: Tímea Trajteľová (bikiny fitnes)
Najlepší juniorský športovec SAKFST v detskom fitnes: Denis Ambruš, Tatiana Odrušková, Nelli Novodomská
Najlepší športovec SAKFST v silovom trojboji: Róbert Valach
Ďalší ocenení športovci SAKFST (bez poradia): Stanislava Prítrská, Denisa Hargašová, Sabina Pleváková, Andrej Varga, Peter Kováč, Igor Kočiš, Olívia Pohánková, Valéria Marčišovská, Ivana Horná, Adrián Perháč, Markus Dúcky
 

Keďže našu republiku a mesto Sabinov reprezentuje vo veľmi dobrom svetle Sabinovčan Adrián Perháč (na fotografii druhý zľava) tak práve jeho sme po skončení vyhlásenia najlepších športovcov SAKFST krátko oslovili.

Ako by ste zhodnotili minulý rok zo športového hľadiska?

Rok 2015 bol pre mňa veľmi úspešný. Stal som sa majstrom Slovenska vo svojej váhovej kategórii (do 66kg) aj celkovým majstrom Slovenska v kategórii juniori. V rámci reprezentácie Slovenskej republiky sa mi podarilo na majstrovstvách Európy v Maďarsku vybojovať striebro v drepe, v mŕtvom ťahu a celkovo mi to prinieslo 3. miesto v kategórii do 66kg. Na majstrovstvách sveta v Prahe som skončil na deviatom mieste.
 

Ak áno tak aké predsavzatia máte do nového roku 2016?

Mojim hlavným cieľom pre rok 2016 bude zlepšenie svojich osobných maxím a samozrejme priniesť pre Slovensko medaily z medzinárodných súťaži.

Kde vás fanúšikovia môžu najbližšie vidieť súťažiť?

Najbližšie sa chystáme s chlapcami na majstrovstva Slovenska  v silovom trojboji juniorov a dorastu v marci, v obci Zlatníky. A v apríli sa veľmi teším na majstrovstvá Európy juniorov a dorastu v Malage, v Španielsku.

 

Text a foto: Peter Č., archív SAKFST