Medovníkové dopoludnie na Spojenej základnej škole v Čadci

n 16.12.2015 12:36 - Čadca

Už po ôsmykrát organizovala Spojená škola v Čadci tvorivé dielne pod názvom Zdobený medovník.

Na predvianočnom podujatí sa v dobrej nálade stretli žiaci zo Špeciálnej základnej školy v Turzovke Stred, Špeciálnej základnej školy Turzovka Sv. Jozefa, Špeciálnej základnej školy internátnej v Bytči, Špeciálnej základnej školy Žilina Hurbanová, Špeciálnej základnej školy Vojtašáka Žilina a zo Špeciálnej triedy z Čierneho.

Snehuliak na vločke

Tentoraz sa stretli 10. decembra o 9.00 hodine v priestoroch Spojenej školy v Čadci. Šikovné panie učiteľky napiekli deťom medovníčky a zostávalo už len na fantázii žiakov, ako si medovníčky vyzdobia. Tohtoročnou témou bol snehuliak na vločke.

Privoňať medovnikárskemu remeslu mohli deti aj vďaka medovnikárke pani Vaňovcovej, ktorá deťom porozprávala o pečení a zdobení medovníkov. Prepojila tradíciu Vianoc s tradíciami, ktoré sa týkajú medovníkov.

Nechýbala ani hudba

Do tvorivej nálady deťom zahral a zatancoval aj Folklórny súbor Ostružinka, ktorý bol na pôde školy doma. Deťom sa tvorivé dielne veľmi páčili, pretože si mohli vyskúšať aké kúzlo sa skrýva v zdobení medovníčkov. Aby na svoje diela nezabudli, mohli si svoje výtvory odniesť domov, tí maškrtnejší si nimi hneď osladili deň.

Text a foto: Stanislava Laufiková