Rimavskosobotská cyklotrasa by sa mala rozšíriť o dva nové úseky

n 1.1.2016 10:07 - Rimavská Sobota

Cyklocesta, ktorá spája Rimavskú Sobotu s neďalekou rekreačnou oblasťou Kurinec-Zelená voda, by mohla byť v budúcom roku predĺžená o dva nové úseky, ktoré by pribudli priamo v meste. Podľa slov primátora mesta Jozefa Šimka je výstavba prvého úseku už istá, realizácia druhého bude závisieť od dostupných financií.
      
V súčasnosti vedie spomínaná cesta pre cyklistov z Kurinca až do Rimavskej Soboty. Na okraji mesta sa rozdeľuje na dve samostatné ramená, ktoré boli vybudované v tomto roku. Prvé z nich ide popri rieke Rimava a ústi na Hostinského ulici, druhé smeruje po zvršku bývalej železničnej trate na Školskú ulicu.
 

NEPREHLIADNITE: Zima sa hlási o slovo, cez noc nás čakajú tuhé mrazy!

     
„Pozdĺž tejto ulice vedie široké priestranstvo s chodníkom, ktoré má šírku okolo 4 až 5 metrov. Rozhodli sme sa preto, že pri rekonštrukcii chodníka, ktorá je naplánovaná na rok 2016, časť tohto priestoru v šírke zhruba dva metre využijeme na pokračovania cyklodráhy. Napojí sa na už existujúci úsek z Kurinca a povedie po Školskej ulici až po nákupné centrum na Tržnom námestí,“ načrtol primátor s tým, že tento úsek by chceli vybudovať do leta 2016.
      
Samospráva podľa jeho slov uvažuje aj o predĺžení druhého ramena, ktoré by od Hostinského ulice viedlo po Dobšinského ulici až po Tomašovskú ulicu. Na rozdiel od prvého úseku však jeho realizácia v budúcom roku ešte nie je istá. "Zatiaľ je to len zámer, vybudovanie tejto časti cyklodráhy bude závisieť od financií," konštatoval na záver Šimko.

TASR, foto: ilustračné, TASR