Po jasnej výhre zvládli aj drámu v Bratislave

n 7.12.2015 12:36 - Prievidza

Prievidzskí hokejisti mali náročný predminulý víkend. V priebehu ani nie 24 hodín ich čakali dva zápasy druhej hokejovej ligy. Zvládli ich na výbornú, do tabuľky si pripísali šesť bodov za víťazstvá v riadnom hracom čase a v tabuľke poskočili opäť na druhé miesto.

V sobotu privítali Prievidžania v domácom prostredí Partizánske. Na jeho ľade si pripísali vôbec prvú výhru v sezóne, keď triumfovali po náročnom boji tesne 9:8. Tentoraz bol súboj jasnou záležitosťou Prievidžanov, ktorí svojho súpera vôbec nešetrili.

Už po prvej časti vyhrávali 5:0 a v polovici zápasu 8:0. Hernú pohodu domácich dokumentoval najmä siedmy gól, kedy HC dokázal pri oslabení o dvoch hráčov vytvoriť prečíslenie a najskúsenejší Prievidžan Igor Kaikl zavesil gól nekompromisnou strelou do siete. Keďže Partizánske ani v ďalšom priebehu nedokázalo zastaviť domácich, zrodilo víťazstvo 12:2.

Rozhodli v prvej tretine

Zaujímavosťou bolo, že aj pri oboch góloch hostí mal prsty exprievidzský hráč, v súčasnosti obliekajúci dres Partizánskeho, Ramon Kerata. Prvý gól hostí strelil a na druhý prihral. V drese HC sa v tomto stretnutí dvomi gólmi blysli až štyria hráči – Kaikl, Mendel, Pánis a Kováč.

„Na tento zápas sme sa pripravili poctivo a nepodcenili sme súpera. O výsledku sme rozhodli už v prvej tretine, čo sa nám podarilo v tejto sezóne prvýkrát. Ďakujem chalanom za super výkon a, samozrejme, divákom, ktorých bolo opäť viac, čo nás neskutočne teší,“ uviedol po zápase Michal Kováč, kapitán HC Prievidza.

Ako na hojdačke

Nasledujúci deň sa predstavili Prievidžania v Dúbravke na ľade bratislavského HK. Bol to zápas ako na hojdačke, so šťastným koncom pre Hornonitranov. V prvej tretine získali dvojgólové vedenie, no nasledujúce štyri góly vsietili domáci, ktorí tak trinásť minút pred koncom riadneho hracieho času vyhrávali o dva góly.

Potom však Prievidžania ukázali svoju silu i nezlomnosť. Gólmi Mendela, Holúbeka a Pánisa dokázali zvrátiť stav a vyhrali 5:4. V tabuľke sa tak vrátili na druhú priečku za lídra súťaže Nitru.

Pomenili formácie

Útočník HC Matúš Pánis duel v Bratislave zhodnotil slovami: „Tento zápas bol pre nás veľmi náročný po fyzickej stránke, keďže sme odohrali dva zápasy za menej ako 24 hodín a do Bratislavy sme pricestovali iba 14 hráči plus brankár. Do zápasu sme vstúpili dobre, keď sme ustáli tlak domácich a dali sme dva góly. Snažili sme sa hrať jednoducho, ale niekedy to nevyšlo a zrazu sme prehrávali 2:4. Pomenili sme konečne formácie a začali tlačiť súpera. Vyrovnali sme z trestného strieľania, keď sa náš tlak najviac vystupňoval. Posledný gól padol po mojom zakončení do prázdnej brány po nezištnej prihrávke Mareka Mendela. V závere sme si už víťazstvo postrážili a sme radi, že tento víkend berieme plný počet bodov.“