Marcinek obhájil striebro

n 4.12.2015 10:45 - Prievidza

Prievidzskí zápasníci dosiahli ďalšie úspechy. Miroslav Marcinek na majstrovstvách Slovenska vybojoval titul národného vicemajstra, mladé prievidzské nádeje zasa v Uhrovci získali v žiackej lige štrnásť medailí.

V Bratislave sa konali majstrovstvá Slovenska seniorov v zápasení. Tieto majstrovstvá boli dôležité najmä pre reprezentantov z hľadiska nominácii na majstrovstvá Európy a kvalifikačné turnaje na Olympijské hry v roku 2016.

Patrí k najlepším

V zápasení voľným štýlom nastúpil na žinenky aj prievidzský borec Miroslav Marcinek v hmotnostnej kategórii do 70 kilogramov. Napokon si vybojoval striebornú medailu a obhájil tak titul vicemajstra Slovenska.

„Marcinek potvrdil, že má natrénované a forma z majstrovstiev sveta veteránov mu zostala. Prvé zápasy vyhral presvedčivo. V semifinále bojoval  proti ostrieľanému Radnótimu z Rimavskej Soboty. Miroslav nastúpil od úvodného hvizdu veľmi aktívne, primerane agresívne. Viacerými kombináciami a prehodmi súpera získal dostatok bodov a zvíťazil presvedčivo technickou prevahou. Vo finále ho však čakal úspešný slovenský reprezentant Róbert Ollé z Dunajplavby Bratislava. Tento zápasník už bol nad jeho sily,“ priblížil Marcinekove vystúpenie v Bratislave Peter Obžera, tréner Zápasníckeho klubu Baník Prievidza.

Ešte dodáme, že 42-ročný Marcinek bol najstarším zápasníkom na slovenskom šampionáte. Napriek zrelému veku potvrdil, že stále patrí k najlepším slovenským zápasníkom.

Štrnásť medailí

Najmladšie nádeje Zápasníckeho klubu Baník Prievidza zasa bojovali na treťom kole Oblastnej žiackej ligy v Uhrovci. V hodnotení klubov sa ZK Baník umiestnil na treťom mieste, celkovo v tejto súťaži získal štvrtú priečku.

„Na tejto súťaži naši najmenší zápasníci získavajú vôbec prvé skúsenosti zo zápasníckych súbojov. V Uhrovci štartovalo 23 prievidzských nádejí. Mohlo sa ich zúčastniť aj viac, avšak niektorí bolí chorí iní sa zľakli. Ich čas ešte príde. Pozitívom bolo, že naši začiatočníci preukázali bojovnosť a teda potenciál do budúcnosti,“ uviedol Libor Mokrý ml., tréner ZK Baník Prievidza.

V Uhrovci z našich nádejí v jednotlivých hmotnostných kategóriách prípravky, mladších a starších žiakov prvé miesta vybojovali: Roman Radba, Adrián Daniš, Marek Hlásny a Nikola Rusová. Druhí boli: Martin Lauko, Martin Mokráš, Dominik Sýkora, Viktor Solnica, Dominik Krausko a Kristán Horváth. Na tretích priečkach skončili: Marko Grom, Šimon Špánik a Rastislav Lauko.

Text a foto: (as)