Vianočný pohár v stolnom tenise

n 21.12.2015 8:53 - Žarnovica

V sobotu 19.12.2015 usporiadal ŠK Žarnovica vo svojich priestoroch, v Stredisku paraolympijskej prípravy tradičný turnaj v stolnom tenise s názvom Vianočný pohár. Turnaj bol určený občanom mesta Žarnovica, ďalej občanom prímestských častí Žarnovice a hosťom ŠK Žarnovica z iných športových klubov a miest.

Na turnaji sa súťažilo v troch kategóriách: vo dvojhre registrovaných hráčov, vo dvojhre neregistrovaných hráčov a vo štvorhre miešaných párov.

Vo dvojhre registrovaných hráčov, ktorej sa zúčastnilo najviac, až štrnásť hráčov, dominovali zástupcovia domáceho ŠK Žarnovica, ktorí pôsobia v tretej lige banskobystrického kraju. Celkovým víťazom tejto kategórie sa stal napokon Miroslav Jambor, inak deviaty najlepší jednotlivec tretej ligy KSST Banská Bystrica a zároveň najlepší hráč ŠK Žarnovica v tejto súťaži pred klubovými kolegami druhým Miroslavom Kačánim a tretím Petrom Mihálikom.

Vo dvojhre neregistrovaných hráčov v osemčlennej konkurencii triumfoval Dušan Taška, pred druhým Liborom Herkom a tretím Jánom Kozáčikom. Vo štvorhre miešaných párov v konkurencii deviatich dvojíc dominovali Ondrej Kocúr a Ľubomír Mihálik, pred druhými Petrom Taškom a Slavomírom Mocpajchelom a celkovo tretími Antonom Kozáčekom a Miroslavom Zliechovcom.

Text a foto: Martin Cimra