Národná kriminálna agentúra a jej ďalší úlovok: Objavili malý muničný sklad!

n 18.12.2015 11:48 - Brezno

Množstvo kompletných aj rozobraných dlhých a krátkych strelných zbraní s muníciou a tiež samopaly, pušky, brokovnice, dokonca guľomet, zaistili v týchto dňoch príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Banskobystrickom kraji.
      
Ako dnes informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Slivka, policajti mali už nejaký čas na muške osoby, ktoré mali v okresoch Brezno a Lučenec zadovažovať, prechovávať a ponúkať na predaj zbrane bez povolenia. Malo ísť o rôzne pištole či revolvery, ale aj útočné pušky a iné zbrane rôznych značiek a kalibru, vrátane munície.
 

NEPREHLIADNITE: Koledy, polnočná omša aj vinše. Ako oslavujeme najkrajšie sviatky v roku?


Niektoré zbrane boli pôvodne expanzné, avšak neskôr prerobené na streľbyschopné, čím sa automaticky zaradili medzi zakázané. Zbrane sú v súčasnosti predmetom expertízneho skúmania.
 
V utorok 15. decembra vykonala NAKA domové prehliadky a o deň neskôr vyšetrovateľ obvinil päť osôb zo zločinu nedoveleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Jeden z obvinených je stíhaný väzobne, zvyšní štyria na slobode. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

TASR, foto: ilustračné, TASR