V pohári rozhodol jediný gól

n 11.12.2015 12:02 - Topoľčany

Hádzanári HK Agro Topoľčany boli blízko športovej senzácii. O vypadnutí zverencov trénera Pavla Jana v semifinále Slovenského pohára na úkor favorizovaného Tatrana Prešov totiž rozhodol jediný presný zásah.

Topoľčianski hádzanári cestovali na pohárovú odvetu na východ republiky po nečakanom domácom triumfe 30:25. V odvete však prehrali 18:24 a do semifinále národného pohára sa tak nekvalifikovali.

Naopak, hráči Prešova budú môcť obhajovať vlaňajšie prvenstvo a pridať do zbierky desiate celkové víťazstvo v sérii.

Dramatická pohárová odveta

Šarišania sa však na postup medzi posledné štyri tímy poriadne zapotili. Svoje vyradenie odvrátili takmer v poslednej chvíli.

Súboj mal vyrovnaný priebeh, ešte necelých desať minút pred koncom bol stav nerozhodný 24:24, ale v zostávajúcom čase plnom vylúčení domáci predsa len naklonili skóre na svoju stranu.

Ešte v 59. minúte znížil Topoľčanec Hlinka z hľadiska Agra na postupových 18:22, následne však dostal jeho spoluhráč Ivanov dvojminútový trest. Domáci využili presilovku zásluhou Furlana a v záverečnej minúte ešte skúsený Antl spečatil prienik Tatrana do finále.

O finálovom súperovi Prešova sa rozhodne v semifinálovej odvete medzi tímami HC Sporta Hlohovec a MŠK Považská Bystrica. V provom stretnutí vyhral Hlohovec 29:25.