Futbalisti ešte zabojujú o udržanie v súťaži. Treba však zlepšiť finálnu fázu

n 14.12.2015 11:56 - Veľký Krtíš

Futbalisti FK FC Baník Veľký Krtíš majú za sebou premiérovú polsezónu v IV. lige skupina Juh. Po trinástich kolách majú na konte sedem bodov (2-1-10) a figurujú v tabuľke na dvanástom mieste. O názory a zhodnotenie jesennej časti súťaže sme požiadali trénera Štefana Dohnálka.

Ako by ste v krátkosti zhodnotili jesennú časť sezóny?

Musím to hodnotiť z dvoch stránok. Osobne ma potešil v tomto roku postup do vyššej súťaže i samotné ocenenie pre trénera roka od Stredoslovenského futbalového zväzu. Čo sa však týka športových výkonov a výsledkov nášho mužstva, tak to som sklamaný. Naši hráči akoby oklamali samotný futbal i vedenie klubu.

Čo bolo na jeseň pre vás najväčším pozitívom a čo naopak najväčším mínusom?

Tak najväčším mínusom bol fakt, že napriek postupu do vyššej súťaže odišlo z mužstva deväť hráčov. V našich amatérskych podmienkach nebolo ľahké nahradiť hráčov ako Horn, Šar, Baliak, Holík, Macko, Sabó, Špaldoň, či Horváth. Pre zranenie chrbta skončil Balla a za prácou do zahraničia odišiel Gemer.

Naopak, za najväčšie plusy by som označil stabilizované výkony brankára Kaczoreka, gradujúce výkony predvádzali Koči a Greguš. Ostatní hráči podávali striedavé výkony. Medzi pozitíva by som však chcel spomenúť aj prácu našich funkcionárov. Od predsedu Jozefa Magdiča, cez manažérov Vladimíra Greguša a Igora Šuppena, až po členov výkonného výboru Miroslava Hudeca a Róberta Polgára.

Nemohlo byť viac tých stretnutí, v ktorých vaši zverenci bodovali?

V prvom rade musím povedať, že sme mali slabú tréningovú morálku a dochádzku. Vysokoškoláci odišli a stredoškoláci už majú svoj program. Stretávali sme sa v malom počte, a preto sme v priebehu sezóny nemohli koncepčne pracovať. Ďalším dôvodom je fakt, že sme boli vysoko neefektívni v koncovke.

V každom zápase sme mali tri-štyri nepremenené šance. Keďže sme často nastupovali s hráčmi, ktorí mali vekový priemer 19 rokov, zbierali sme len skúsenosti. Hráči ako Matikovský a Gibala majú dokonca ešte len sedemnásť rokov. Faktom však je, že musíme zlepšiť finálnu fázu.

Ktorý zo zápasov by ste najradšej opakovali, prípadne vrátili čas, ak by to bolo možné?

Tých stretnutí bolo viac. S výnimkou zápasov so Slovenskými Ďarmotami, Medzibrodom, Zvolenom a Fiľakovom, v ktorých bola kvalita na strane súperov, sme mohli bodovať. Budem sa však opakovať. To, čo sme zahodili v gólových šanciach tento rok, to sa len tak hneď nevidí.

Plánujete v klube zimnú prípravu? Kde a kedy sa uskutoční?

K presnému programu zimnej prípravy ešte budeme mať sedenie. Zimnú prípravu by sme chceli absolvovať v januári, pričom v pláne máme zohrať desať prípravných stretnutí.

Čo by ste si želali do nového roku a jarnej časti sezóny?

Do nového roku želám všetkým zdravie. Našim hráčom želám, aby zmobilizovali svoje sily a ešte zabojovali o udržanie v súťaži.

 

Text: (pb), Foto: archív klubu