Výborný štart do novej sezóny

n 13.12.2015 8:37 - Revúca

Výborný štart do novej sezóny predviedli revúcki volejbalisti, ktorí už niekoľko rokov skvelými výsledkami a vynikajúcim publikom skvele reprezentujú naše mesto Revúca.

Nálada v družstve je skvelá. Za posledné roky je to najlepší štart do sezóny, keďže z prvých 10 zápasov bolo 9 víťazných. Po 8. kole sa po celkovo odohratých 16 zápasoch okupuje AVK Magnezit Revúca 3. miesto.

Veľká vďaka hráčom

„Tento rok k nám do kádra pribudlo pár mladých talentovaných hráčov, ktorí sa rýchlo adaptovali a postupom času sa budú stále zlepšovať. Posilnili sme sa aj o nového hráča, a to Martina Zeleného z Popradu, ktorý je pre nás veľkým prínosom. Náladu v družstve si okrem nás užívajú aj naši fanúšikovia, ktorých každý domáci zápas pribúda stále viac. Naozaj veľká vďaka patrí aj im, sú pre nás 7. hráčom na ihrisku a je radosť pred nimi hrať,“ okomentoval kapitán mužstva Matej Herich.

Náročný dvojzápas

Primárnym cieľom do ďalšej časti súťaže je udržať sa v popredných priečkach, keďže v mesiaci december boli a sú na programe ťažké zápasy s družstvami nachádzajúcimi sa na vrchu tabuľky tesne za AVK a, samozrejme, veľká priorita je aj naďalej baviť divákov skvelým volejbalom.

Minulý víkend nastúpili hráči AVK na palubovke SPU Nitra „B“ a bol to ozaj náročný dvojzápas, v ktorom mali väčšie šťastie domáci hráči a oba zápasy vyhrali. O prípadnom možnom postupe do extraligy je ešte ďaleko uvažovať.

Nad tým, či by mohol klub postúpiť do najvyššej súťaže alebo nie, visí veľký otáznik a hlavne, či by bola podpora zo strany sponzorov a mesta. „Určite budú chlapci robiť všetko preto, aby na konci sezóny bola takáto možnosť postúpiť, a potom sa uvidí. Boli by sme určite veľmi radi, ak by sme do Revúcej priviedli extraligu, ale o tom je ešte skoro hovoriť.

Touto formou by som sa chcel ešte raz poďakovať našim fanúšikom, všetkým sponzorom a hlavne mestu Revúca za podporu,“ to boli slová kapitána mužstva Mateja Hericha.

Text a foto: Norbert Gonosz