Bodor s akademickým titulom slovenského vicemajstra

n 12.12.2015 8:26 - Revúca

Nedávno sa na trenčianskom výstavisku Expo center odohral piaty ročník športfestivalu, ktorý privítal viac ako 500 športovcov. Pre Slovenský zväz kickboxu (SZKB) to bol pilotný projekt v organizovaní akademických majstrovstiev Slovenska v kickboxe 2015. Úspech dosiahol aj člen športového klubu Leon Revúca Ľuboslav Bodor.

Počet športovcov bol obmedzený vzhľadom na to, že pretekári museli byť absolventi vysokej školy alebo maturitného ročníka. V rámci tejto akcie sa uskutočnil taktiež Galavečer oceňovania najúspešnejších neolympijských športovcov Slovenska, kde bola ocenená aj naša kickboxerka majsterka sveta v K1 z Belehradu 2015, Veronika Petríková.

Prvými akademickými majstrami Slovenska v kickboxe sa stali: Mária Balážová (KL-55 kg), Veronika Cmárová (KL-65 kg), Kristína Urdová (K1-60 kg), Katarína Dovalová (K1+70 kg), Tibor Hodbod (KL-63 kg), Michal Stričík (KL-74 kg), Marko Merňák (K1-71 kg). Za športový klub Leon Revúca štartoval Ľuboslav Bodor a získal akademický titul slovenského vicemajstra v disciplíne kick light do 69 kg.

Nechýbali silové športy

Organizátormi športfestivalu boli Milan Gabrhel, Michal Čapla a Pavol Guga, za pomoci Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Trenčianskeho samosprávneho kraja a konfederácie športových zväzov.

Podujatie otvorila Vianočná cena v silovom trojboji. Presne 300 kilogramov v tlaku na lavici zatlačil reprezentant Fridrich Matejík, 170 kíl zatlačil telesne postihnutý pretekár Golasom.

Hlavným ťahákom boli druhé majstrovstvá Európy silných žien, kde obhájila minuloročné prvenstvo Ukrajinka Oľga Liaščuk. Tradičnou súťažou festivalu je i pohárová súťaž vo fitness detí, nasledovali šarmantné bikini fitnessky a physique mužov.

Prezentácia stánkov

Okrem silových športov malo priestor na festivale i bojové umenie. Návštevníci tak mohli zhliadnuť súťaž v taekwonde, ukážky predviedli školy čínskeho wu-shu, vytrvalostný a rozvíjajúci sa šport crossfit.

V prezentačných stánkoch mohli diváci vidieť a vyskúšať si lukostreľbu, horolezeckú stenu, workout, šport silných mužov, akrobatický rock n roll, šípky, biliard, cyklo šport alebo pretláčanie rukou.

Priamo v daných stánkoch boli prítomné i osobnosti prezentovaných športov a vidieť na jednom mieste sme tak mohli účastníčku Olympie v Las Vegas Adelu Ondrejovičovú, deviateho najsilnejšieho muža sveta do 105 kg Jirku Tkadlčíka, majsterku sveta v bikini fitness Ľubicu Bérešovú, medailistov Andreja Vargu, Stanislavu Prítrskú, armwrestlerku Luciu Debnárovú a množstvo iných športových hviezd.

Bohatá bola i expo výstava produktov športovej výživy a doplnkov pre športovcov. O spev sa toho roku postaral Pavol Hammel a Martin Harich. Výťažok z podujatia bude venovaný domovu sociálnych služieb Čistá duša.

Text: (pb), foto: archív klubu