Hokejisti Trebišova majú za sebou úspešný víkend

n 21.12.2015 7:37 - Trebišov

Po osemnástich stretnutiach v prvej dorasteneckej lige majú naši hokejisti na svojom konte šestnásť bodov a patrí im desiate miesto v štrnásťčlennej tabuľke tímov z celého Slovenska.

Vyzerá to tak, že aj napriek ťažším začiatkom vyrastajú v Trebišove noví sľubní hokejisti pripravení možno jedného dňa vrátiť Trebišovu seniorský hokej. Počas jedného z novembrových víkendov privítali Trebišovčania na domácom ľade hokejistov Senice.

Oba tímy odohrali kvalitný zápas, ktorý bol navyše veľmi vyrovnaný. Naši hokejisti síce prehrali 5:6, ale až po samostatných nájazdoch. Proti mládežníckym hokejistom z Bratislavy to však už bol iný príbeh. Hokejovým puškám v trebišovskom drese sa podarilo zaslúžene zvíťaziť 3:2.

Tréningy sú dôležité

Diváci, poväčšine rodičia hrajúcich chlapcov, sa mohli opäť presvedčiť, že ranné vozenie na tréningy už od malička nebolo zbytočné a chalani vedia predviesť kvalitný výkon proti ktorémukoľvek zo svojich súperov.

Chlapci spolu hrajú len od augusta

Na to, že hráči trebišovského MŠKM spolu trénujú len od augusta tohto roku, je potrebné povedať, že sa stihli zohrať vskutku dobre. Podľa slov ich trénera Jána Nováka najprv prebiehala dvojtýždňová letná príprava a až po jej plnom absolvovaní sa jeho zverenci presunuli na ľad.

Prvá dorastenecká liga sa pritom začala hrať už v septembri, a preto boli obavy z jej priebehu vcelku oprávnené. Ako nevýhoda sa pred začiatkom sezóny mohol javiť aj fakt, že mužstvo bolo mladé, no zato doplnené o hráčov z Košíc.

Priebeh sezóny bol poznačený striedavými výkonmi. V hokejovej terminológii to znamená raz výhra, raz prehra. Bolo cítiť, že chlapci sa na ľade hľadajú, a taktiež bolo vidieť, že spolu netrénujú toľko ako hráči ostatných tímov.

Menej spoločných tréningov sa konalo preto, lebo hráči z Košíc mohli dochádzať na spoločný tréning len v piatok, teda pred víkendovými zápasmi, alebo až priamo na zápas. Počas týždňa Košičania trénovali samostatne v Košiciach.

Na ľade vidieť pravé hokejové srdce

Pri pohľade na výsledkovú listinu je nutné sa na chvíľu pozastaviť. Po výbuchu a vysokej prehre v Bratislave (2:16) dokázali naši mladí hráči výsledky skonsolidovať. Chlapci začali predvádzať vyrovnanejšie a kompaktnejšie výkony.

Teraz už môžeme konštatovať, že trebišovskí dorastenci vstupujú do hry s najvyššími cieľmi, na ľade nechávajú všetko, hrajú s hokejovým srdcom na správnom mieste a odovzdávajú maximálny výkon hodný pochvaly.

Text: (df), foto: archív klubu