Mikuláš nezabudol na deti vo Veľkej Tŕni

n 22.12.2015 8:16 - Trebišov

Mikuláš dorazil aj k deťom vo Veľkej Tŕni. Na námestí sa zišlo vyše 100 detí, ktoré s veľkým napätím čakali, kedy dorazí Mikuláš.

Deti ešte pred príchodom rozsvietili vianočný stromček, aby náhodou Mikuláš nezablúdil. Okolo pol piatej popoludní deti z Veľkej Tŕne započuli cválanie koňa aj s Mikulášom a, samozrejme, nechýbali ani pomocníci – čert a anjel.

Čertík ešte predtým, ako Mikuláš rozdal balíčky deťom, skontroloval, či sa čírou náhodou medzi nastúpenými deťmi nenachádzal aj nejaký nezbedník. Ako inak, nezbedníci sa nenašli, všetky deti boli celý celučičký rok poslušné.

Čert s anjelom nezaháľali, pomohli Mikulášovi s balíčkami, ktoré boli plné sladkých odmien, aby žiadne dieťa neodišlo naprázdno. Deti si pre Mikuláša a jeho pomocníkov pripravili básničky, pesničky a rôzne vinše. Ešte pred odchodom šťastné deti čert upozornil na to, že onedlho im ukáže, ako to vyzerá v pekle, keď sa tak bláznia.

Bol aj krásny ohňostroj

Počas trvania tejto peknej akcie sa konali aj hand made trhy, kde si obyvatelia obce mohli kúpiť rôzne výrobky. Ich ponuka bola skutočne široká. Perníčky, vence, bábiky, svietniky a rôzne veci pripomínajúce čaro Vianoc.

Na námestí vo Veľkej Tŕni sa zdobili perníčky, maľovalo sa na tvár a atmosféru podčiarkovala bohatá vianočná kapustnica a punč. Obyvatelia obce boli spokojní. Dúfame, že sa takáto udalosť v obci etabluje a stane sa súčasťou decembra v Malej Tŕni.

Text: (df), foto: (es)