Prehry v domácej súťaži i v medzinárodnom pohári

n 2.12.2015 10:43 - Prievidza

Naši volejbalisti pokračujú na dvoch bojiskách – v domácej extralige i na medzinárodnej pôde. V extralige obhajcovia bronzu trochu prekvapujúco doma podľahli Starej Ľubovni 2:3 a v Challenge Cupe zasa neuspeli na palubovke Ethnikos Alexandropoulis, keď domácim podľahli 1:3.

Prievidžania v extraligovom súboji proti Starej Ľubovni nastúpili bez legionárov Valeria Savia a Daniela Górskeho, ktorí ukončili svoje pôsobenie v Prievidzi.  Na post nahrávača tak nastúpil kadet Martin Kudra a doviedol svoj tím k výhre v prvom sete. Postupne sa však jeho neskúsenosť prejavovala a diváci v Prievidzi videli opäť päťsetovú bitku.

Žiaľ, neúspešnú pre domáci tím. Zaujímavosťou bolo, že do hry zasiahol aj asistent  domáceho trénera Vlka Roman Kašša, no ani on nepomohol domácim k výhre.

Ocenil hru súpera

Prievidzský tréner Jaroslav Vlk ocenil kvalitnú hru súpera: „Nastúpili sme s mladým Kudrom, myslím, že odviedol to, čo som očakával. Ľubovňa sa aj vďaka sporným rozhodnutiam naštartovala a svoj výkon vygradovala vynikajúcou hrou, na čo sme my nedokázali odpovedať. Niekoľkými netaktickými rozhodnutiami sme sa obrali o víťazstvo.“

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne, vyzdvihol disciplínu svojho tímu v rozhodujúcom sete: „Mali sme veľkú chuť vyhrať. V prvom sete sme pokazili veľa prihrávok a nevedeli sa trafiť do podania. Dnes rozhodovali aj iné okolnosti, nie hráči, ale piaty set, a to je vabank. Tam vyhrala naša disciplína, domáci robili viac chýb. Napokon sme zaslúžene vyhrali."

Získali jeden set

Hoci Prievidžania vypadli v medzinárodnom pohári CEV Cupe, ešte sa ich cesta pohárovou Európu neskončila. V nižšom európskom pohári Challenge cup sa v 16-finále stretli s gréckym celkom Ethnikos Alexandropoulis.

V prvom zápase na súperovej pôde naši hráči prehrali 1:3. Prvý set sa hral v réžii Grékov, ktorí ho získali pomerom 25:15. V druhom Prievidžania pridali na obrátkach a v dramatickej koncovke vyhrali 25:23. Škoda tretieho setu, ktorí Hornonitrania prehrali 29:31. Ktovie, akoby sa zápas vyvíjal, keby ho získali hostia.

Nabudení domáci už v štvrtom sete nedali Prievidžanom šancu na zvrat. Vyhrali ho 25:16 a celý zápas 3:1. Odvetný duel je na programe v stredu 16. decembra v Prievidzi. Zverenci trénera Jaroslava Vlka potrebujú na postup do osemfinále vyhrať doma 3:0, alebo 3:1 a potom zvládnuť aj zlatý set, ktorý sa hrá do 15. Grékom stačí na postup vyhrať v odvete dva sety. Víťaz dvojzápasu sa v ďalšom kole súťaže stretne so srbským klubom Spartak Ljig.